افشاگری «نیویورک تایمز» از کشتار 70 غیر نظامی توسط ارتش امریکا در سوریه

روزنامه «نیویورک تایمز» خبر داد که امریکا در دوران جنگ با داعش در سوریه در حمله‌ای باعث کشته شدن 70 غیر نظامی ازجمله زنان و کودکان شده است.

میدل ایست نیوز: روزنامه «نیویورک تایمز» برای اولین بار خبر داد که امریکا در دوران جنگ با داعش در سوریه در حمله‌ای باعث کشته شدن 70 غیر نظامی ازجمله زنان و کودکان شده است.

این نشریه در گزارشی تأکید کرد که ارتش امریکا در حمله ای در 18 مارس 2019 در منطقه باغوز، آخرین منطقه‌ای که از کنترل تروریست‌های داعش خارج شد، با استفاده از جنگنده‌های F-15 به مقدار 2 تُن مواد منفجره بر گروهی از افراد غیر نظامی سرازیر کرد.

این گزارش افزوده که این در آن زمان ارتش امریکا در این باره اطلاع‌رسانی نکرد و این اولین بار است که این موضوع فاش می‌شود.

«نیویورک تایمز» افزوده که این یکی از بزرگ‌ترین تلفات غیر نظامی در جنگ با داعش بوده و یک حقوق‌دان آن را در احتمالا در حد «جنایت جنگی» دانسته است.

این گزارش تأکید کرده که نیروهای ائتلاف بین‌المللی با بولدوزر منطقه انفجار را صاف کرده و موضوع را از فرماندهان بلندپایه پنهان کرده‌اند.

این نشریه افزوده که این گزارش را بر اساس چند ماه بررسی اسناد و گزارش‌های محرمانه و جلسات رو در رو با برخی مقامات و کارکنان ذی‌ربط تنظیم کرده است.

«نیویورک تایمز» تأکید کرده که گزارش کامل را به ستاد مرکزی ارتش امریکا ارسال کرده و فرماندهی این ستاد هم این موضوع را تأیید و به کشته شدن 80 تن اذعان کرده است.

فرماندهی ستاد مرکزی امریکا به این نشریه گفته که در این حمله 18 تروریست داعشی و 4 غیر نظامی کشته شدند و درباره مابقی قربانیان نمی‌توان مطمئن بود که آنان غیر نظامی بوده‌اند یا تروریست، چون گاهی در مناطقی که ستیزه‌جویان داعش می‌جنگیدند، زنان و کودکان هم حضور داشتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا