تهدید عصائب اهل حق به تحریم فرایند سیاسی/به سمت جنگ داخلی نمی‌رویم

جنبش عصائب اهل حق عراق تهدید به تحریم «فرایند سیاسی» کرد.

میدل ایست نیوز: جنبش عصائب اهل حق عراق تهدید به تحریم «فرایند سیاسی» کرد.

«محمود الربیعی»، سخنگوی عصائب اهل حق در گفت‌وگو با برنامه «اعلام نشده» که از شبکه الفرات پخش می‌شود، تصریح کرد: وضعیت سیاسی عراق نیازمند فداکاری از جانب ماست، و در صورتی که طرف‌های مسلط بر نتایج انتخابات اصرار ورزند، این فداکاری می‌تواند، تحریم فرایند سیاسی باشد و ما به سمت جنگ داخلی حرکت نخواهیم کرد.

الربیعی افزود: نمی دانیم کمیساریای عالی انتخابات چه چیزی را به هیات قضایی ارجاع داده است اما طی روزهای آینده این هیات به شکایت‌ها رسیدگی خواهد کرد.

وی اظهار داشت: تقلب الکترونیک به شیوه الگوریتم انجام شده و آرای یک نامزد به نامزد دیگر انتقال یافته است و مساله تقلب در انتخابات روشن است و اسم طرفی که این کار را کرده به نهادهای مربوطه ارائه کردیم.

سخنگوی عصائب اهل حق گفت: دستگاه قضایی دلایل و شواهد عینی و ملموس را ملاک خود قرار می دهد اما تقلب الکترونیک هیچ شواهد ملموسی به جای نمی‌گذارد که بتوان تقدیم دستگاه قضایی کرد.

الربیعی تاکید کرد: دلایل ما برای لغو انتخابات کافی است اما ما نمی‌خواهیم بر فرایند سیاسی تاثیر بگذاریم، همه ما خواهان آرام شدن اوضاع کنونی هستیم اما نه به ضرر آرای مردمی که مخالف نتایج انتخابات هستند.

وی در پایان گفت: همه دلایل قطعی موجود است و تحویل دستگاه قضایی و نهادهای مربوطه داده شده است و اگر ببینیم آنها نیز همانند کمسیاریا با این دلایل برخورد می کنند، آن وقت ناچار به ارائه دلایل مذکور به افکار عمومی و رسانه‌ها خواهیم شد که نظام سیاسی را دچار لرزشی بزرگ خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا