رئیسی در تماس تلفنی با الکاظمی: اصل انتخابات دستاوردی مهم است/ ابهام ها باید به صورت قانونی حل و فصل شود

رئیس جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، یکپارچگی عراق را موضوعی راهبردی خواند که نباید خدشه دار شود.

میدل ایست نیوز: «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، یکپارچگی عراق را موضوعی راهبردی خواند که نباید خدشه دار شود.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران، رئیسی در تماس تلفنی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق،‌ با تاکید بر روابط دیرینه و نزدیک دو کشور و با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق قرار دارد، اظهار داشت: وحدت و یکپارچکی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه دار شود.

او خاطرنشان کرد: دشمنان ملت های منطقه، امنیت، ثبات و پیشرفت مردم عراق را نمی پسندند و با فتنه انگیزی بدنبال اهداف پلید خود هستند لذا همگان باید در مقابل چنین توطئه هایی هوشیار باشند.

رئیسی استفاده از همه ظرفیت ها برای آرامش و ثبات در عراق را ضروری دانست و اظهارداشت: اصل انتخابات را یک دستاورد مهم در راستای حاکمیت مردم عراق بر سرنوشت خود می دانیم و همواره بر تعیین سرنوشت ملت ها از طریق صندوق آرا تاکید داشته ایم و در این راستا از حل و فصل هرگونه ابهام، ‌از طریق روندهای سیاسی و بصورت قانونی و شفاف حمایت می کنیم.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز در تماس تلفنی خود با قدردانی از حمایت های بی دریغ ایران از ملت عراق،‌ گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق، همیشه مبتنی بر استقرار و حفظ ثبات و امنیت بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دفتر ریاست جمهوری ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا