انتقاد شدید تشکیلات خودگردان از بریتانیا بابت «تروریستی» دانستن حماس

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی تصمیم دولت بریتانیا درباره «تروریستی» دانستن جنبش حماس را «تعرض غیر قابل قبول به ملت فلسطین» خواند.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی تصمیم دولت بریتانیا درباره «تروریستی» دانستن جنبش حماس را «تعرض غیر قابل قبول به ملت فلسطین» خواند.

در بیانیه رسمی وزارت امور خارجه فلسطین آمده که دولت بریتانیا به این اقدام خود مانع تازه‌ای در برابر فرصت‌های تحقق صلح و حفظ آرامش و بازسازی غزه ایجاد کرده است.

این بیانیه افزوده که «متأسفانه این تصمیم فقط یک هفته بعد از مطرح شدن چنین درخواستی از جانب نخست‌وزیر اسرائیل انجام شده و به‌روشنی به معنای پذیرش این درخواست است».

در این بیانیه آمده که وزیر کشور بریتانیا که چنین تصمیمی را اعلام کرده پیش از این هم به دیدن شهرک‌های اسرائیلی در منطقه جولان رفته بود.

وزارت امور خارجه فلسطین این اقدام بریتانیا را نشان‌دهنده تحولی پرمخاطره در سیاست سنتی این کشور در قبال پرونده مناقشه فلسطین و اسرائیل دانسته و آن را «به رسمیت شناختن مواضع اسرائیل با بهانه‌های واهی» خوانده است.

فلسطین همچنین از دولت بریتانیا خواسته که سیاست یک بام و دو هوا را کنار بگذارد و فورا از این تصمیم عقب‌نشینی کند و افزوده که در حال بررسی پیامدهای این تصمیم بر روابط خود با انگلستان است.

روز جمعه وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد که کشورش بخش سیاسی حماس را هم به عنوان گروه تروریستی به شمار می‌آورد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا