بحرین: کمک به لبنان مشروط به «تغییر رفتار حزب الله» است

وزیر خارجه بحرین تأکید کرد امکان کمک به لبنان وجود دارد به شرطی که این کشور بتواند ثابت کند که می توان رفتار حزب الله را تغییر دهد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه بحرین تأکید کرد امکان کمک به لبنان وجود دارد به شرطی که این کشور بتواند ثابت کند که می توان رفتار حزب الله را تغییر دهد.

«عبداللطیف الزیانی»، وزیر خارجه بحرین، در کنفرانسی مطبوعاتی در حاشیه نشست امنیتی منامه، گفت که روزگاری لبنان نماد ثبات بود که هر شهروند عرب با اعجاب به آن نگاه می‌کرد.

الزیانی افزود که می‌توان برای کمک به حل مشکلات لبنان به این کشور کمک‌هایی کرد اما این به شرطی عملی خواهد بود که لبنان ثبات کند که می‌تواند عملکرد حزب الله را تغییر دهد.

او گفت که لبنان نیازمند راه‌حلی از درون است و افزود که رفتارهای حزب‌الله فقط بر لبنان تأثیر نمی‌گذارد بلکه بر کشورهای دیگر هم تأثیرگذار است.

وزیر خارجه لبنان گفت که چالش امروز لبنان این است که با تغییر سیاست‌های خود در قبال حزب‌الله در پی ایجاد راه‌هایی باشد که مصوبات حکومت در عمل قابل اجرا شود.

از اوایل ماه جاری میلادی، عربستان و بحرین و امارات روابط خود را با لبنان قطع کردند. بهانه این اقدام، انتشار اظهارات وزیر اطلاع رسانی لبنان بود که چند هفته پیش از آغاز مسئولیتش درباره جنگ یمن مطرح کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا