برهم صالح: روابط عراق و سوئد باید از طریق توافقنامه و یادداشت های تفاهم تقویت شود

دو طرف در این دیدار که در کاخ بغداد برگزار شد، به بررسی روابط دوجانبه بین عراق و سوئد و لزوم تقویت آن در زمینه های مختلف در راستای منافع دو ملت پرداختند.

میدل ایست نیوز: «آن لیندی»، وزیر امور خارجه سوئد پس از دیدار با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، این بار به دیدار «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق رفت.

دو طرف در این دیدار که در کاخ بغداد برگزار شد، به بررسی روابط دوجانبه بین عراق و سوئد و لزوم تقویت آن در زمینه های مختلف در راستای منافع دو ملت پرداختند.

در این دیدار همچنین به حمایت دولت و سازمان های سوئد از ملت عراق در زمینه های بشردوستانه و حمایت از تلاش های عراق برای مبارزه با تروریسم و شمار زیاد شهروندان عراقی در سوئد اشاره شد.

برهم صالح تاکید کرد که روابط بین دو کشور مستحکم است و باید از طریق توافقنامه ها و یادداشت های تفاهم دوجانبه تقویت شود.

رئیس جمهوری عراق اشاره کرد که کشورش به تقویت روابط با دوستان در جامعه بین المللی امید دارد و از هماهنگی مشترک در مقابله با چالش های مربوط به تروریسم و مبارزه با فکر افراطی و فساد و کار جمعی در مقابله با چالش های خطرناک تغییرات آب و هوایی و حفاظت از محیط زیست حمایت می کند.

صالح در ادامه تصریح کرد که عراق سیاست خارجی متعادلی بر مبنای لزوم کاهش تنش های منطقه ای و برقراری امنیت و ثبات و تقویت انسجام اقتصادی و تجاری اتخاذ کرده است.

وی اشاره کرد که ثبات عراق یکی از عناصر محوری در ثبات منطقه و امنیت آن است.

از طرفی دیگر وزیر امور خارجه سوئد نیز ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به حمایت از امنیت و ثبات عراق و تقویت اقتصاد آن از طریق طرح های ملی اصلاحات، پیشرفت عراق در سطح ملی و تلاش هایش در کاهش تنش های منطقه را تحسین کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا