تاکید الکاظمی بر لزوم توسعه همکاری بین عراق و سوئد در عرصه امنیتی و جنگ با داعش

نخست وزیر عراق در دیدار با وزیر امور خارجه سوئد بر لزوم توسعه روابط و همکاری بین دو کشور به ویژه در عرصه امنیتی و جنگ با داعش تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق امروز دوشنبه میزبان «آن لیندی»، وزیر امور خارجه سوئد و هیئت همراه وی بود.

دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه بین عراق و سوئد و توسعه همکاری های مشترک بین بغداد و استکهلم علاوه بر نقش منطقه ای و بین المللی عراق و پیگیری مصوبات کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت و چگونگی اجرای آن رایزنی کردند.

پرونده جرائم تروریستی گروه داعش در عراق و تاکید بر محاکمه مرتکبان آن علاوه بر حمایت از مناطق آزاد شده از دست داعش از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.

نخست وزیر عراق در این دیدار بر لزوم توسعه روابط و همکاری بین عراق و سوئد و اتحادیه اروپا به ویژه در عرصه امنیتی و جنگ با گروه تروریستی داعش و همچنین سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات لازم برای فعالیت شرکت های سوئدی در عراق تاکید کرد.

از طرفی دیگر وزیر امور خارجه سوئد، سلام دولت خود به نخست وزیر عراق را ابلاغ و نقش منطقه ای دولت عراق در تقویت ثبات منطقه از طریق پیروی از راه های گفت وگو و آرامش را تحسین کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوئد گفت کشورش به همکاری دوجانبه بیشتر بین عراق و سوئد در زمینه ها و سطوح مختلف امیدوار است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا