رایزنی وزیر خارجه سوئد با مسرور و مسعود بارزانی درباره انتخابات عراق و پیشمرگه

وزیر امور خارجه سوئد در دیدار با نخست وزیر اقلیم کردستان و رهبر حزب دموکرات کردستان، ضمن رایزنی درباره انتخابات عراق، از نقش نیروهای پیشمرگه در شکست داعش تقدیر کرد.

میدل ایست نیوز: «آن لیندی»، وزیر امور خارجه سوئد، که روز گذشته و پس از دیدار با مقامات عراق وارد اقلیم کردستان شده بود، امروز در دیدارهای جداگانه ای با «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان و «مسعود بارزانی»، رهبر حزب دموکرات کردستان گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه‌ سوئد در دیدار با مسرور بارزانی، با اشاره بە حسن دوستی میان اقلیم کردستان و کشورش و نقش مهم و بارز مهاجران کرد در سوئد، از نقش نیروهای پیشمرگه‌ کردستان در شکست‌دادن تروریست‌های داعش تقدیر کرد.

نخست وزیر اقلیم کردستان نیز ضمن سپاسگزاری از کشور سوئد در خصوص حمایت از نیروهای پیشمرگه در چارچوب نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به روند اصلاحات در دولت اقلیم کردستان در راستای تقویت بنیان اقتصادی و ایجاد تنوع در منابع درآمد پرداخت.

وضعیت عراق پس از انتخابات پارلمان و اهمیت حل مشکل مهاجران در مرزهای بلاروس و لهستان، محور دیگر این گفتگو را تشکیل می‌داد.

از طرفی دیگر و در دیدار وزیر امور خارجه سوئد و مسعود بارزانی، اوضاع سیاسی عراق، انتخابات پارلمان، و تهدیدهای تروریست‌ها و تفکر افراط‌گرایانه و ترویج فرهنگ دموکراسی و حقوق بشر مورد گفتگو قرار گرفت.

طرفین در این دیدار با اشاره به دوستی میان ملت کردستان و ملت سوئد، حضور انبوه شهروندان کرد در سوئد را به‌عنوان پلی نیرومند برای توسعه‌ روابط دوستی میان دو ملت توصیف کردند.

در ادامه‌ی این دیدار، وزیر امور خارجه‌ سوئد از مقاومت و جانبازی ملت کردستان و نیروی پیشمرگه در فروپاشی تروریست‌های داعش و تلاش‌های اقلیم کردستان در راستای حفاظت از اقلیت‌ها، همزیستی و تقویت نقش زنان در ابعاد مختلف تقدیر کرد.

بارزانی نیز در این نشست از کشور سوئد به خاطر حمایت مداوم از ملت کردستان و مواضع انسان دوستانه در جریان مبارزات مردم کردستان قدردانی کرد.

رهبر حزب دموکرات کردستان همچنین در خصوص حمایت دولت سوئد از نیروهای پیشمرگه کردستان سپاسگزاری کرد و خواستار تقویت و توسعه‌ی دوست و روابط میان اقلیم کردستان و سوئد شد.

وزیر امور خارجه سوئد پیش از این در دیدار با نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق درباره مسائل مختلفی نظیر انتخابات عراق، داعش، سیستم قضایی این کشور، وضعیت زنان و… رایزنی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
کردستان 24کردستان 24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا