انتقاد شدید «هادی العامری» از رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق

رئیس ائتلاف فتح با انتقاد شدید از عملکرد رئیس دفتر سازمان ملل در عراق تأکید کرد که اقدامات «پلاسخرت» موجب متزلزل شدن اعتماد به عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل شده است.

میدل ایست نیوز: «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح با انتقاد شدید از عملکرد رئیس دفتر سازمان ملل در عراق تأکید کرد که اقدامات «جنین هنیس پلاسخرت» موجب متزلزل شدن اعتماد به عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل شده است.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس ائتلاف فتح، «هادی العامری» در دیدار ویله واریولا، سفیر اتحادیه اروپا در بغداد، ضمن تأکید بر روند دموکراتیک در عراق و اینکه توجه به این موضوع علت اصلی مطالبات ائتلاف وی درباره انتخابات است، انتخابات 10 اکتبر عراق را «بدترین انتخابات از 2003» خواند و پذیرش نتایج کنونی را به معنای از میان بردن روند دموکراسی در کشور دانست.

او گفت که همکاری گسترده و روابط خوبی با دفتر سازمان ملل در عراق دارد و به نقش سازنده آن ایمان دارد، اما اقدامات رئیس این دفتر و آنچه العامری دخالت‌های وی در انتخابات و نتایج آن خواند «اعتماد ما را متزلزل کرده است».

العامری افزود که رئیس دفتر سازمان ملل باید در چارچوب مسئولیت‌های خود عمل کند و طوری رفتار نکند که انگار رئیس کمیساریای انتخابات است.

او تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات را هم «مسالمت‌آمیزترین و منضبط‌ترین تظاهرات از 2003» خواند.

سفیر اتحادیه اروپا نیز تأکید کرد که اداره امور فنی انتخابات خوب بوده اما لزوما به معنای عدم تقلب نیست و تأکید کرد که باید همه شکایت‌ها با جدیت بررسی شود.

او تأکید کرد که ثبات عراق برای کشورهای اروپایی اهمیت بسیار دارد.

«جنین هنیس پلاسخرت» که هفته گذشته با شماری از سران گروه های معترض در انتخابات دیدار کرد، شب گذشته در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحد بر سلامت انتخابات و نبود هرگونه شواهد درباره تقلب تأکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا