تصاویری از شست وشو و غبارروبی ضریح مطهر حضرت عباس (ع)

به منظور نظافت و نگهداری ضریح مطهر حضرت عباس (ع) از اکسیداسیون و تغییرات ناشی از شرایط جوی در گذر زمان، شست وشو و غبارروبی ضریح مطهر آن حضرت انجام شد.

میدل ایست نیوز: کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس عباسی، اقدامات شستشو و غبارروبی پنجره‌های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به پایان رساندند.

این اقدام به منظور نظافت و نگهداری این ضریح مطهر از اکسیداسیون و تغییرات ناشی از شرایط جوی در گذر زمان انجام می‌گیرد.

نزار غنی خلیل، مسئول این بخش، به شبکه الکفیل گفت: این اقدامات به صورت دوره‌ای و در نهایت دقت و ظرافت، توسط کارکنان بخش ما انجام می‌شود و در آن مواد خاص پاکسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ضمن نظافت و حفظ زیبایی شبکه‌های ضریح مطهر، مانع از آسیب آن شود.

وی افزود: این اقدامات شامل نظافت و درخشان سازی اجزای فلزی ضریح به علاوه‌ سقف و پایه‌های آن می‌شود. در این پاکسازی مواد سازگار با فلزات بکار رفته در ضریح که متشکل از طلا، نقره، استیل و سایر فلزات است، مورد استفاده قرار می‌گیرد تا رسوبات و اکسیداسیون ناشی از شرایط جوی در گذر زمان از آن زدوده شده و ضمن حفظ زیبایی، شرایط معنوی متناسب با قداست این مکان مطهر را فراهم آورد.

وی توضیح داد: کار غبار روبی و نظافت ضریح مطهر حضرت عباس در ساعات پایانی شب انجام می‌شود تا مزاحمتی برای رفت و آمد زائران ایجاد نشود. این کار شامل دو مرحله‌ است: مرحله‌ی اول پاکسازی رسوبات و مرحله‌ی دوم نظافت ضریح با مواد خاص.

گفتنی است کارکنان این بخش، عهده‌دار تمام امور خدماتی و نظافتی در حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام)، ضریح مطهر از جهت باب القبله، تمام بخش‌ها و جزئیات متبرک حرم و نیز تنظیم سهولت حرکت زائران در ایام عادی و زیارت‌های میلیونی هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شبکه الکفیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا