حماس خواستار مقابله با عادی سازی روابط با اسرائیل شد

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که باید طرح یکپارچه برای مقابله با پروژه عادی سازی روابط با اسرائیل پیش گرفته شود.

میدل ایست نیوز: «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که زمان آن رسیده تا امت تکلیف نبرد تاریخی با اسرائیل را یکسره کند و طرحی یکپارچه را نه تنها برای مقابله با طرح های عادی سازی، بلکه برای آزادسازی فلسطین و بازگشت آوارگان به این سرزمین تدوین کند.

وی روز گذشته پنجشنبه در سخنانی در دوازدهمین اجلاس «پیشگامان بیت المقدس» در استانبول که به همت ائتلاف جهانی حمایت از قدس و فلسطین برگزار شده، تاکید کرد که شراکت بین امت برای مقابله با اسرائیل شراکتی حقیقی است و امت هرگز پشت فلسطین و قدس را خالی نخواهد کرد و هیچگاه رو به افول و نابودی نخواهد رفت.

هنیه بر نیاز مبرم به تشکیل جبهه ای واحد با مشارکت تمامی جریان ها و اقشار مختلف امت جهت مقابله با اسرائیل تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد که باید طرحی یکپارچه را برای نابودی پروژه عادی سازی روابط با اسرائیل که متاسفانه رنگ ائتلاف های نظامی و امنیتی با برخی کشورها به خود گرفته، در پیش بگیریم. وی گفت که عادی سازی روابط کشورهای عادی کننده روابط با اسرائیل را ضعیف تر خواهد کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس بیان کرد که تحولات بسیار مهمی حول مسئله فلسطین، منطقه و جهان ایجاد شده که حماس آن ها را تحولاتی مثبت و به نفع قضیه فلسطین و امت می داند.

اسماعیل هنیه افزود که نبرد شمشیر قدس نقطه تحولی مهم در تاریخ نبرد با اسرائیل بود و پیامدهایی داشت که هنوز هم ادامه دارد و این نبرد جز با آزادسازی فلسطین پایان نخواهد یافت.

وی بار دیگر تاکید کرد که مقاومت به آماده سازی و تقویت توان خود ادامه می دهد و مقاومت همچنان گزینه راهبردی امت برای آزادسازی فلسطین و مقابله با اشغالگران بوده و خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا