عون: قطر تنها کشوری بود که بدون هیچ چشمداشتی به لبنان کمک کرد

رئیس جمهوری لبنان گفت که روابط قطر و لبنان دوستانه و برادرانه است و امیر قطر همواره به ثبات لبنان و کمک به این کشور در خروج از بحران کمک کرده است.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری لبنان تأکید کرد که قطر تنها کشوری بود که بدون هیچ چشمداشتی به صورت کامل از لبنان حمایت و به آن کمک کرد.

«میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان، در مصاحبه با یک نشریه قطری درباره سفر وزیر امور خارجه قطر به بیروت در آینده نزدیک گفت که مجموعه بزرگی از پرونده‌های سیاسی و اقتصادی و سرمایه‌گذاری از جمله در پروژه‌های زیرساختی لبنان در دستور کار مذاکرات وی در بیروت قرار دارد.

او گفت که روابط قطر و لبنان دوستانه و برادرانه است و امیر قطر همواره به ثبات لبنان و کمک به این کشور در خروج از بحران کمک کرده است.

عون که هفته گذشته به دوحه سفر کرده بود، تأکید کرد که روابط دو کشور از اواخر دهه 1950 هیچ گاه با مسئله دیپلماتیک یا سیاسی مواجه نشده است.

او گفت که قطر تنها کشوری بود که بدون هیچ چشمداشتی همه گونه حمایت و کمک به لبنان تقدیم کرد.

رئیس جمهوری لبنان همچنین ابراز امیدواری کرد که با احترام متقابل و مذاکره، مسائل پیش آمده در روابط لبنان با کشورهای شورای همکاری حل و فصل شود و گفت که لبنان اهتمام جدی به برقراری بهترین روابط با این کشور دارد.

روز گذشته امیر قطر اعلام کرد که به زودی وزیر خارجه این کشور برای کمک و حمایت از دولت لبنان به بیروت سفر خواهد کرد.

میشل عون درباره زمان این سفر گفت که هنوز موعد آن قطعی نشده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا