هیات هماهنگی گروه‌های مقاومت: پس از 31 دسامبر با نیروهای رزمی خارجی در عراق علنا وارد جنگ خواهیم شد

هیات هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق به امریکا نسبت به خارج نکردن نیروهای رزمی از اراضی این کشور تا پایان سال جاری هشدار داد.

میدل ایست نیوز: هیات هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق به امریکا نسبت به خارج نکردن نیروهای رزمی از اراضی این کشور تا پایان سال جاری هشدار داد.

السعدی در پایان هشدار داد اگر نیروهای امریکایی اشغالگر از اراضی عراق تا پایان سال جاری خارج نشوند، مقاومت با مقابله علنی با اشغالگران حرف نهایی را خواهد زد و آنها را علیرغم میل‌شان از کشور اخراج خواهد کرد.

پیش از این، سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفته بود همه نیروهای رزمی پس از 31 دسامبر عراق را ترک خواهند کرد و تنها کارشناسان و مربیان و مستشاران حوزه پهپادی و اطلاعاتی باقی خواهند ماند که شمارشان اندک است.

الخفاجی اظهار داشت: خروج نیروهای رزمی تاثیری بر امنیت کشور نخواهد داشت زیرا نیروهای عراقی قادر به ایفای مسئولیت خود در مبارزه با داعش هستند و همه آن چیزی که عراق بدان نیاز دارد در زمینه اطلاعاتی و هواپیمایی است لذا نیازی به نیروهای رزمی نداریم.

عراق و ایالات متحده امریکا در ماه ژوئیه گذشته در چهارمین دور گفت‌‌وگوهای راهبردی بر سر خروج همه نیروهای رزمی امریکایی از عراق تا پایان سال جاری میلادی توافق کردند.

امریکا از سال 2014 میلادی در قالب ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش حدود 3000 سرباز در مستقر کرده است که 2500 تن از آنها امریکایی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا