اسرائیل شرط های فروش پگاسوس را سخت کرد

وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد شرط‌های سختگیرانه‌تری برای خریداران محصولات این شرکت تعیین کرده است.

میدل ایست نیوز: در پی رسوایی شرکت NSO، تولیدکننده برنامه تجسس پگاسوس، وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد شرط‌های سختگیرانه‌تری برای خریداران محصولات این شرکت تعیین کرده است.

دستگاه نظارت بر صادرات نظامی در وزارت دفاع اسرائیل تأکید کرد که تعریف‌های جرم‌های خطرناک و اقدامات تروریستی در قراردادهای این شرکت به‌روز شده است.

بر اساس آنچه وزارت دفاع اسرائیل درباره این قراردادها اعلام کرده که هر کشوری که برای دریافت تولیدات الکترونیکی مربوط به گردآوری اطلاعات قرارداد می‌بندد باید لیستی شامل جزئیات درباره تعریف اقدامات تروریستی را امضا کند که شامل حمله به افراد و مراکز عمومی و هواپیمایی‌ربایی می‌شود.

همچنین در قرارداد جدید قید شده که حمله به افراد به علت وابستگی سیاسی یا نقض قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی ممنوع است و در صورت تخلف از این بند، شرکت اسرائیلی اجازه فسخ قرارداد و از کار انداختن برنامه را دارد.

از ماه ژوئن گذشته و در پی گزارش 17 نهاد رسانه‌ای بین‌المللی درباره هک کردن گوشی‌های همراه مقامات بلندپایه‌ای مانند رئیس جمهوری فرانسه و ده‌ها روزنامه‌نگار و مقام دولت و فعال حقوقی با استفاده از برنامه پگاسوس، اسرائیل تحت فشار شدید قرار دارد.

وزارت بازرگانی امریکا در نوامبر گذشته شرکت NSO را در لیست سیاه شرکت‌هایی که امنیت ملی امریکا را تهدید می‌کنند قرار داد و شرکت‌های بزرگی مانند اپل و متا شکایت‌های قضائی علیه این شرکت تنظیم کردند.

این همه باعث شده که اسرائیل در پی بازنگری در سیاست‌های صادرات فناوری الکترونیک برآید و در این راستا لیست کشورهای شایسته خرید این محصولاتش را کوچک کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا