الکاظمی با اشاره به انفجار بصره: نمی گذاریم جوخه های مرگ علیه شهروندان جنایت کنند

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که سفر امروز نخست‌وزیر عراق به بصره برای اطلاع از جزئیات حادثه تروریستی روز گذشته در این شهر بوده است.

میدل ایست نیوز: سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که سفر امروز نخست‌وزیر عراق به بصره برای اطلاع از جزئیات حادثه تروریستی روز گذشته در این شهر بوده است.

سرتیپ یحیی رسول، به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که الکاظمی در جلسه با فرماندهان امنیتی و ستاد عملیات بصره تأکید کرده که نباید گذاشت جوخه‌های مرگ به اقدامات جنایتکارانه علیه شهروندان دست زنند.

او گفت که تحقیقات درباره آنچه در بصره گذشته ادامه دارد تا بتوان به عاملان این حمله دست یافت و افزود که با آنان به شدت برخورد خواهد شد.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، امروز (چهارشنبه 8 دسامبر) در سفر به بصره اعلام کرد که انفجار روز گذشته در بصره یک افسر بلندپایه امنیتی را هدف قرار داده بود.

الکاظمی اظهار داشت: جنایت قتل ناجوانمردانه و خیانتکارانه افسران ما در دستگاه‌های امنیتی و جنایت قتل بهترین جوانان ما در راستای سلسله جنایت‌های واحدی است که همه از آن خبر دارند.

وی ادامه داد: ما به رویارویی با آنها کشیده نخواهیم شد اما آنها را به چنگ عدالت خواهیم کشاند و قصاص عادلانه‌ای در انتظار آنهاست، همانطور که قاتلان هشام الهاشمی، احمد و صفاء را دستگیر کردیم، نوبت به دیگر جنایتکاران نیز خواهد رسید و این افراد در برابر دستگاه قضایی حاضر خواهند شد و جنایت‌هایشان در برابر ملت فاش خواهد شد.

الکاظمی در پایان با بیان اینکه برای تروریست‌ها و جنایتکاران هیچ پوشش داخلی، منطقه‌ای، شرعی و یا دینی وجود ندارد، گفت:هرکسی که خود را فراتر از حکومت و قانون می‌داند، در اشتباه است و منطق زور و قدرت یقینا گریبان خود این افراد را خواهد گرفت.

خبرگزاری «روسیا الیوم» نیز به نقل از یک مقام امنیتی که نخواسته نامش فاش شود تأکید کرد که حادثه تروریستی روز گذشته یک افسر اطلاعاتی که مسئول تحقیق درباره ترور فعالان سیاسی و مدنی در بصره بوده را هدف قرار داده است.

در اوایل نوامبر گذشته، دادگاه بصره متهم ردیف اول ترور روزنامه‌نگاران حامی تظاهرات 2019 در این شهر را به اعدام محکوم کرد.

روز گذشته، بصره شاهد حادثه انفجار یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده بود که باعث جان باختن 4 تن و زخمی شدن 4 تن شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا