پرواز موفق اولین پهپاد عراقی

شرکت صنایع نظامی عراق اعلام کرد که در نظر دارد با افزایش امکانات پهپاد عراق، آن را از پهپاد دیده بانی به یک پهپاد جنگی تبدیل کند.

میدل ایست نیوز: پس از پرواز آزمایشی موفق پهپاد تولیدی سازمان صنایع نظامی عراق، این شرکت اعلام کرد که در نظر دارد با افزایش امکانات این پهپاد، آن را به یک پهپاد جنگی تبدیل کند.

این شرکت با اعلام ساخت اولین پهپاد تولید داخل، تأکید کرد که روز پنج‌شنبه مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته و می‌توان از آن برای زیر دیده بانی خطوط انتقال انرژی و خط لوله‌های نفت و دکل‌های برق و نقاط مرزی استفاده کرد.

«خلیل عبدالزید جلیل»، مدیر شرکت صنایع نظامی عراق، در گفت‌وگو با نشریه رسمی «الصباح» عراق، گفت که این شرکت تلاش می‌کند که در مرحله بعد این پهپاد را پیشرفته‌تر سازد و آن را به پهپاد جنگی تبدیل کند.

او گفت که ساخت این پهپاد اقدام مهمی است که موجب صرفه‌جویی در هزینه واردات پهپادهای دیده بانی و نیز افزایش توانمندی‌های کشور در عرصه صنایع نظامی می‌شود.

این مقام عراقی تأکید کرد که تولید اولین پهپاد که به صورت کامل ساخت داخل است تجربه مهمی است به خصوص که این پهپاد همه آزمایش‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

او تأکید کرد که این پهپاد عراقی با همکاری تکنسین های دستگاه‌های امنیتی کشور ساخته شده است.

جلیل افزود که به زودی خط تولید این پهپاد برای افزایش تولید و فروش آن به دستگاه‌های نظامی و امنیتی کشور به منظور کمک به حفاظت از امنیت کشور برقرار خواهد شد.

او گفت که شرکت صنایع نظامی عراق برای اجرای پروژه‌های راهبردی در عرصه صنایع نظامی با پیشرفته‌ترین فناوری‌ها تلاش می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا