حماس: مذاکرات تبادل اسرا با اسرائیل تا بی‌نهایت ادامه ندارد

منابع آگاه مصری محتوای پاسخ گروه‌های مقاومت فلسطینی به پیام میانجیگران مصری درخصوص تسهیلات قریب الوقوع اسرائیلی درباره اوضاع معیشتی نوار غزه را اعلام کردند.

میدل ایست نیوز: منابع آگاه مصری محتوای پاسخ گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی به پیام میانجیگران مصری درخصوص تسهیلات قریب الوقوع اسرائیلی درباره اوضاع معیشتی نوار غزه را اعلام کردند.

منابع یاد شده مصری به العربی الجدید گفتند: گروه‌های فلسطینی بر مخالفت خود با هر گونه تلاش جدید اسرائیل برای تعلل و وقت‌کشی در انجام تعهدات پیشین خود در ارتباط با توافق آتش بس تاکید کردند؛ تعهداتی که شامل برچیدن محاصره این منطقه و آغاز بازسازی مناطق آسیب دیده و تخریب شده و نیز بهبود وضعیت معیشتی مردم غزه است.

به گفته این منابع، حماس و جهاد اسلامی از مسئولان دستگاه اطلاعاتی مصر خواستند تا ارتباط موجود میان تسهیلات مصر و اقدامات اسرائیل که در چارچوب توافق آتش‌بس متعهد به اجرای آن شده بود، را قطع کنند و طرف مصری بدون اعتنا به اعمال فشارهای تل‌آیو به تعهدات مربوط به خود از جمله بازگشایی کامل گذرگاه رفح و آغاز بازسازی غزه عمل کند.

در مقابل، طرف مصری تاکید کرده که برخی اقدامات آغاز شده اما موارد پیچیده‌تری وجود دارد که نیازمند هماهنگی با طرف اسرائیلی است.

پرونده تبادل اسرا

منابع مصری درخصوص موضع جدید حماس درباره قرارداد تبادل اسرا تصریح کردند حماس به طرف مصری اعلام کرده است که در انتظار موضع اسرائیل و استفاده دولت آن از این پرونده برای معادله‌های داخلی نخواهد ماند.

این منابع آگاه اظهار داشتند: حماس به قاهره اطلاع داده در صورتی که این رویکرد اسرائیل ادامه داشته باشد، توقف مذاکرات اعلام خواهد شد تا زمانی که رهبران اسرائیلی بر سر کار آیند که قادر به انجام الزامات هر گونه مذاکره ای باشند.

حماس همچنین تاکید کرده است که به مذاکرات مذکور تا بی نهایت ادامه نخواهد داد و رهبران حماس در برابر اسرای خود و دیگر گروه‌ها تعهداتی دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا