انصار الله آمار نبرد با ائتلاف عربی در سال 2021 را اعلام کرد

سخنگوی نظامی انصار الله یمن در کنفرانسی مطبوعاتی، آماری از عملیات نظامی انصار الله و ائتلاف عربی در سال 2021 ارائه کرد.

میدل ایست نیوز: انصار الله یمن کنترل بر مساحت گسترده ای از 5 استان یمن در پی عملیات نظامی علیه نیروهای نظامی دولت مورد حمایت عربستان در یمن و کشته و مجروح شدن ده ها تن از نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان را در سال 2021 اعلام کرد.

«یحیی سریع»، سخنگوی نظامی انصار الله در کنفرانسی مطبوعاتی درباره عملیات نظامی انصار الله در سال 2021 گفت: انصار الله 194 عملیات هجومی ویژه و 382 عملیات بمباران در سال 2021 و شماری عملیات ویژه از جمله النصر المبین (در سه مرحله) و ربیع النصر (در دو مرحله) انجام داده است.

وی افزود: عملیات زمینی انصار الله منجر به آزادسازی مناطق گسترده ای در حدود 12 هزار کیلومتر مربع در استان های مارب، الجوف، البیضاء، الحدیده و شبوه شده است.

سریع در ادامه تصریح کرد: در سال 2021 و در پی عملیات انصار الله، 394 سرباز و افسر عربستانی کشته و زخمی شدند که از این تعداد 160 نفر کشته شده اند و شمار کشته و زخمی شدگان مزدوران سودانی نیز 745 نفر از جمله 223 کشته بوده است و شمار کشته و مجروحان شدگان نیروهای ارتش مورد حمایت عربستان در یمن نیز فراتر از 24 هزار کشته و زخمی رفته است.

سخنگوی نظامی انصار الله اشاره کرد: انصار الله، یک هزار و 749 خودروی زرهی و نفربر، 253 سلاح و 39 انبار را منهدم کرده است.

انصار الله در سال گذشته با 223 اقدام هجومی مقابله کرده و 166 مورد برای نفوذ نیروهای دشمن را ناکام گذاشته است.

سریع اعلام کرد که 440 عملیات موشکی در سال گذشته انجام شده است که 340 مورد آن نیوهای دشمن در یمن و صد مورد آن نیروهای دشمن در خارج از کشور را هدف قرار داده است.

به گفته سخنگوی انصار الله، این گروه در سال 2021، 4 هزار و 497 عملیات پهپادی شناسایی و هجومی علیه اهداف دشمن در داخل و خارج از یمن انجام داده است.

وی بیان کرد که پدافند هوایی انصار الله طی سال گذشته هزار و 25 عملیات مقابله، 22 عملیات انهدام پهپاد عربستان، دو عملیات انهدام پهپاد امارات و 64 عملیات انهدام پهپاد تجسسی کوچک انجام داده است.

سریع در پایان درباره حملات هوایی ائتلاف عربی نیز گفت که این ائتلاف در سال گذشته 7 هزار و صد حمله انجام داده است که در پی آن شمار زیادی نیروهای غیرنظامی کشته و مجروح شده اند علاوه بر اینکه به زیرساخت ها خسارت وارد شده است.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان از سال 2015 تاکنون از دولت «منصور هادی عبد ربه» حمایت می کند و طی درگیری هایی با گروه های یمنی موجب جان باختن، مجروح شدن، آوارگی و خسارت های مادی بسیاری شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا