درخواست برخی کشورهای عربی و منطقه ای برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک با عراق

مدیر سازمان شهرک های صنعتی وزارت صنعت و معدن عراق از درخواست برخی کشورهای عربی و منطقه ای برای ایجاد شهرک صنعتی جدید و دیدار با هیئت های این کشورها خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت صنعت و معدن عراق امروز سه شنبه اعلام کرد که درخواست هایی از برخی کشورهای عربی و منطقه ای برای ایجاد شهرک های صنعتی جدید دریافت کرده است.

حامد عواد محمد، مدیر سازمان شهرک های صنعتی در وزارت صنعت و معدن عراق گفت: درخواست هایی از برخی کشورهای منطقه و کشورهای عربی برای ایجاد شهرک های صنعتی جدید از جمله ایران، عربستان، کویت، مصر، سوریه و ترکیه دریافت کرده ایم.

وی اشاره کرد که در این رابطه دیدارهایی با هیئت های اکثر این کشورها طی دو هفته گذشته در کنفرانس شهرک های صنعتی که در سوریه برگزار شد، صورت گرفت و با ترکیه نیز درباره ایجاد شهرک اقتصادی در شمال عراق گفت وگو شد.

مدیر سازمان شهرک های صنعتی وزارت صنعت و معدن عراق درباره شهرک اقتصادی عراق با اردن گفت که همه اقدامات و اخذ مجوز از دبیرخانه هیئت دولت برای تخصیص زمین انجام شده و در حال حاضر امکان سنجی و آماده سازی طرح های اساسی این شهرک صورت می گیرد.

محمد توضیح داد: شهر اقتصادی بین عراق و اردن یک شهر توسعه صنعتی و منطقه آزاد تجاری است و مساحت آن در سمت عراق 4800 دونم و در سمت اردن به همین میزان است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا