بارزانی در دیدار با وزیر دفاع آلمان: داعش همچنان تهدیدی علیه اروپا و خاورمیانه است

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیار با وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که جنگ با داعش پایان نگرفته و تروریسم در منطقه، خطر و تهدیدی علیه امنیت و ثبات در اروپا و خاورمیانه محسوب می‌شود.

میدل ایست نیوز: «نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه در اربیل از «کریستین لامبراخت» وزیر دفاع آلمان استقبال و در سخنان خود تاکید کرد که جنگ با داعش همچنان پایان نگرفته و تروریسم در منطقه، خطر و تهدیدی علیه امنیت و ثبات در اروپا و خاورمیانه محسوب می‌شود.

ریاست اقلیم کردستان عراق با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در این دیدار روابط آلمان با عراق و اقلیم کردستان عراق، زمینه‌های مشترک و همکاری‌های دو طرفه، آخرین تحولات در مقابله با تروریسم و خطرات داعش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بررسی اقدامات نیروهای آلمانی در عراق و آخرین تحولات منطقه از دیگر محورهای این نشست بود.

بارزانی همچنین به لامبراخت و دولت جدید آلمان به دلیل آغاز به کار دولت جدید این کشور تبریک گفت و سفر وزیر دفاع آلمان به عراق را در این مرحله مهم توصیف کرد و همچنین از ارتش آلمان به خاطر کمک به عراق و اقلیم کردستان عراق در جنگ با تروریسم تشکر کرد.

وی همچنین تاکید کرد که تهدیدات داعش همچنان تمام نشده است و از بین بردن تروریسم تنها با ابزار نظامی صورت نمی‌گیرد بلکه نیازمند اقدامات سیاسی نیز می باشد.

بارزانی در این دیدار از مردم، دولت و پارلمان آلمان و نقش این کشور در عراق و اقلیم کردستان برای حمایت‌های سیاسی، نظامی و به ویژه کمک‌های بشردوستانه به آسیب‌دیدگان و جنگ‌زدگان ایزدی و مسیحی تشکر کرد.

وزیر دفاع آلمان هم با تاکید مجدد بر ادامه حمایت آلمان از عراق و اقلیم کردستان عراق، نسبت به آینده همکاری مشترک با عراق و اقلیم کردستان ابراز خوش بینی کرد و از نقش نیروهای پیشمرگه تشکر و در مقابله و شکست داعش قدردانی کرد.

بررسی وضعیت آوارگان و پناجویان در اقلیم کردستان عراق، تحرکات داعش در سوریه، وضعیت اردوگاه الهول و تعدادی دیگر از موضوعات مورد علاقه از دیگر موضوعات این دیدار بود.

«کریستین لامبراخت» وزیر دفاع آلمان پیش از دیدار با رئیس اقلیم کردستان عراق با همتای عراقی خود و نیز «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دیدار کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا