تشکیل تیم ویژه در عراق برای پیگیری قاچاق مواد مخدر از استان دیالی

منابع خبری از تشکیل یک تیم ویژه و عالیرتبه برای پیگیری پرونده قاچاق مواد مخدر در استان دیالی عراق خبر دادند.

میدل ایست نیوز: پایگاه خبری “بغداد الیوم” به نقل از یک منبع آگاه امنیتی از تشکیل یک تیم ویژه و عالیرتبه برای پیگیری پرونده قاچاق مواد مخدر در استان دیالی عراق خبر داد.

“بغداد الیوم” به نقل از این منبع آگاه افزود که حجم قاچاق مواد مخدر از استان دیالی و از مبدا ایران در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته و تاکنون ده‌ها تاجر قاچار مواد مخدر و افرادی که در ترانزیت آن نقش داشته‌اند دستگیر شده‌اند.

این منبع با بیان اینکه قاچاق مواد مخدر از کانال‌های مختلف و پیچیده صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد که گزارش‌های امنیتی و تاکیدهای مکرر نماینده‌های مجلس در خصوص پرونده مواد مخدر و خطرهای ناشی از آن، نهادهای دولتی را قانع کرد تا تیمی ویژه و عالیرتبه را با هدف پیگیری سرنخ‌های تجارت مواد مخدر در استان دیالی به عنوان شاهراه قاچاق به عراق تشکیل دهد.

وی همچنین یادآور شد که تلاش‌های امنیتی در ماه‌های اخیر با دستگیری 300 فرد مرتبط با مواد مخدر همراه بوده و اراده ویژه ای برای کشف سرشاخه‌های قاچاق مواد مخدر در استان دیالی وجود دارد.

پیشتر هم سرهنگ «بلال صبحی» مدیر اطلاع‌رسانی اداره مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور عراق در خصوص آمار مرتبط با مواد مخدر در عراق اعلام کرده بود که در سال 2021 تعداد کسانی که در پرونده‌های مرتبط با مواد مخدر در عراق بازداشت شده‌اند بیش از 11 هزار تن بوده که شامل فروشندگان و توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان می‌شود.

این مقام وزارت کشور عراق همچنین تأکید کرده بود که حدود 400 کیلوگرم مواد مخدر شامل انواع کریستال و حشیش و هروئین و کوکائین و قرص‌های روان‌گردان در عراق ضبط شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا