السیسی: حاضرم هر سال انتخابات برگزار کنم

رئیس جمهوری مصر، با تأکید بر رضایت نسبی مردم مصر از وضعیت کشور، گفت که اگر مردم خواستار کنار رفتن وی باشند از این موضوع ابایی ندارد. 

میدل ایست نیوز: «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر، با تأکید بر رضایت نسبی مردم مصر از وضعیت کشور، گفت که اگر مردم خواستار کنار رفتن وی باشند از این موضوع ابایی ندارد.

به گزارش «الیوم السابع»، السیسی در دیدار با خبرنگاران خارجی در حاشیه نشست انجمن جوانان جهان که در شرم‌الشیخ در حال برگزاری است، گفت که حاضر است هر سال انتخابات برگزار کند «به شرط آنکه پولش را شما بدهید».

او گفت که اگر مردم در انتخابات به او «نه» بگویند، درجا کنار خواهد رفت.

رئیس جمهوری مصر افزود که اراده مردم در مصر معیار است و «اگر مردم بگویند تو را نمی‌خواهیم و یکی دیگر باید بیاید در جا کنار می‌رویم، این حرف نهایی است و هر چیزی غیر از آن صرفاً تلاش برای تخریب وجهه حکومت است».

وی گفت که مردم مصر شاهد حجم عظیم کاری که می‌شود هستند و اجمالاً از اوضاع راضی‌اند و 7-8 میلیون شغل ایجاد شده است.

السیسی گفت که سیاست خود را در حد اعلای توازن و اعتدال در جهان تعریف کرده و همیشه می‌کوشد که در برابر همه چالش‌ها در جهان، مصر عاملی سازنده و مثبت باشد و ابراز امیدواری کرد که این سیاست عقلانی پایدار بماند.

او همچنین تأکید کرد که همواره در پی حل مسئله سد النهضة اتیوپی با گفت‌وگوی آرام و به دور از هیجان بوده است و افزود که از هرگونه همکاری با کشورهای آفریقایی استقبال می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا