عراق در صادرات نفت به امریکا از عربستان پیشی گرفت

صادرات نفتی عراق به امریکا طی هفته گذشته شاهد افزایش بود و به میانگین 317 هزار بشکه در روز رسید.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که صادرات نفتی عراق به امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین به 317 هزار بشکه در روز رسیده و از حجم صادرات عربستان به امریکا پیشی گرفته است.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 153 هزار بشکه در روز از 8 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه 317 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده است و این رقم نشان دهنده افزایش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که 226 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.340 میلیون بشکه در روز، مکزیک 584 هزار بشکه در روز، عربستان 294 هزار بشکه و کلمبیا 241 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 195 هزار بشکه در روز از برزیل و 124 هزار بشکه از ترینیداد و توباگو و 58 هزار بشکه از اکوادور نفت خام وارد کرده است.

امریکا هیچ مقدار نفت خام از روسیه و نیجریه طی هفته گذشته وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا