امارات و کره جنوبی یادداشت تفاهم همکاری دفاعی امضا کردند

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه دفاعی بین امارات و کره جنوبی با حضور محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس امارات و مون جیه این، رئیس جمهور کره جنوبی و پس از رایزنی دو طرف انجام شد.

میدل ایست نیوز: امارات و کره جنوبی یادداشت تفاهم همکاری میان و بلند مدت در زمینه های صنایع دفاعی امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات، مراسم امضای این یادداشت تفاهم با حضور محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس امارات و مون جیه این، رئیس جمهور کره جنوبی و پس از رایزنی دو طرف انجام شد.

این یادداشت تفاهم بین وزارت دفاع امارات و اداره برنامه اکتساب دفاع کره جنوبی درخصوص همکاری میان و بلند مدت در زمینه های صنایع دفاعی و فناوری دفاعی امضا شد.

در دیدار دو طرف، سه توافقنامه بین شرکت نفت ملی ابوظبی و طرف ها و شرکت های کره ای و همچنین یادداشت تفاهمی بین شورای توازن اقتصادی و شرکت دفاعی هانهوا کره جنوبی امضا شد.

گفتنی است دیدار امروز «مون جائه این»، رئیس جمهوری کره جنوبی، با «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی، به علت یک «موضوع غیر مترقبه» از جانب امارات لغو شد.

رئیس جمهور کره جنوبی پس از امارات، 18 و 19 ژانویه به دعوت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به این کشور سفر می کند و با بن سلمان دیدار خواهد کرد.

مون جیه-ان 20 و 21 ژانویه نیز به دعوت عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر به قاهره می رود تا همکاری بین دو کشور را بررسی کند. این دومین سفر رسمی رئیس جمهور کره جنوبی به مصر پس از گذشت 16 سال است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا