سنتکام: نیروهای آمریکایی در امارات در روز حمله انصارالله در پناهگاه مخفی شدند

سخنگوی نیروهای سنتکام اعلام کرد که نیروهای ارتش امریکا در امارات، روز حمله جنبش انصارالله یمن به ابوظبی در دوشنبه گذشته به دلیل تهدیدهای احتمالی ناشی از این حمله، مجبور به کمین کردن در مخفیگاه شدند.

میدل ایست نیوز: ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا (سنتکام) اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور در امارات، روز حمله جنبش انصارالله یمن به مواضع امارات در ابوظبی در دوشنبه گذشته، به دلیل تهدیدهای احتمالی ناشی از حمله موشکی و پهپادی این جنبش، مجبور به کمین کردن در مخفیگاه شدند.

«ویلیام اوربان» سخنگوی سنتکام در اطلاعیه‌ای اعلام کرد نیروهای امریکایی حاضر در پایگاه هوایی “الظفره” ابوظبی در امارات به مدت نیم ساعت از ۹:۰۱ به وقت محلی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و بنا بر تهدیدهای احتمالی در پناهگاه مخفی شدند.

امارات دوشنبه گذشته شاهد حمله موشکی و پهپادی جنبش انصارالله یمن به تأسیسات نفتی و فرودگاهی در ابوظبی پایتخت این کشور بود.

سخنگوی نظامی جنبش انصارالله نیز پس از این حمله اعلام کرد که این جنبش فرودگاه‌های دبی، ابوظبی، پالایشگاه نفتی ابوظبی و شماری از تاسیسات مهم و حساس این کشور را با 5 موشک بالستیک و هدایت شونده و شمار زیادی پهپاد هدف قرار داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سی‌ان‌ان عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا