پایان رزمایش مشترک «تبوک 5» میان عربستان و مصر

ارتش مصر از پایان فعالیت‌های رزمایش مشترک مصر و عربستان تحت عنوان «تبوک 5» خبر داد که در آن نیروهای مسلح دو کشور به تقویت همکاری‌های نظامی و افزایش سطح آمادگی خود پرداختند.

میدل ایست نیوز: ارتش مصر امروز شنبه از پایان فعالیت‌های رزمایش مشترک مصر و عربستان تحت عنوان «تبوک 5» خبر داد که در آن نیروهای پیاده نظام، چتربازان، خودروهای زرهی و نیروهای ویژه دو کشور مشارکت داشتند.

درمرحله پایانی این رزمایش که در عربستان برگزار شد، چتربازان، پیاده نظام مکانیزه، نیروهای زرهی و نیروهای ویژه دو کشور، تمرینی نظامی با هدف دستگیری عناصر تروریستی، پاکسازی مناطق مسکونی و آزادسازی گروگان، انجام دادند.

در مرحله پایانی رزمایش، رئیس سازمان آموزش نیروهای مسلح مصر و تعدادی از فرماندهان نیروهای مسلح دو کشور حضور داشتند.

رزمایش “تبوک 5” یکی از بزرگترین رزمایش های مشترک بین دو کشور از لحاظ حجم مشارکت نیروهای نظامی و تنوع فعالیت های رزمایشی محسوب می شود.

رزمایش نظامی “تبوک 5” پس از گذشت کمتر از یک سال از مشارکت نیروهای مصر در رزمایش «طویق 2» که در ژوئن 2021 و به مدت چند روز در پایگاه هوایی امیر سلطان در عربستان برگزار شده بود، انجام شد.

گفتنی است رزمایش “تبوک 4” نیز در اکتبر 2018 و در منطقه نظامی جنوب مصر و با مشارکت ناظرانی از کشورهای عضو شورای همکاری برگزار شده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا