پیشنهاد ایجاد صندوق سرمایه گذاری صد میلیون دلاری بین قاهره و مسقط

وزرای خارجه عمان و مصر در نشست شورای تجاری دو کشور، پیشنهادهایی برای تقویت همکاری های دوجانبه از جمله ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری صد میلیون دلاری را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: نشست شورای تجاری عمان و مصر که روز گذشته آغاز بکار کرد، با پیشنهاد تاسیس یک صندوق صد میلیون دلاری برای توسعه سرمایه گذاری های بین دو کشور به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این نشست به ریاست «بدر البوسعیدی»، وزیر امور خارجه عمان و «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر برگزار شد.

در این نشست پیشنهادهایی مطرح شد که امکان رایزنی بین دولت عمان و مصر برای ایجاد یک شرکت یا صندوق یا بانک بین دو کشور به ارزش صد میلیون دلار برای توسعه سرمایه گذاری ها، از جمله آن پیشنهادها بود.

دو طرف در این نشست به اهمیت ارتباط دریایی و لجستیکی بین دو کشور و استفاده از تجربه مصر در توسعه بنادر عمان و سرمایه گذاری در ایجاد کارخانه مواد خام دارو در مصر اشاره کردند.

شورای تجاری مصر و عمان همچنین، امکان ایجاد ناوگان ماهیگیری مشترک بین دو کشور و تبادل تجربه در زمینه برنامه ریزی شهری و ساخت اماکن گردشگری را بررسی کردند.

این نشست همزمان با آغاز پانزدهمین دوره کمیته مشترک عمان و مصر برگزار شد.

وزیر خارجه عمان در این نشست بر اهمیت نقش شورای تجاری مصر و عمان که به تقویت پیوندهای همکاری تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور کمک می کند، تاکید کرد.

از سویی دیگر وزیر امور خارجه مصر از بخش خصوصی و تاجران عمانی خواست، حضور خود در بازارهای مصر را تقویت کنند.

وزیر امور خارجه مصر روز گذشته و طی سفری رسمی و دو روزه و برای ریاست نشست کمیته مشترک عمان و مصر وارد مسقط شد.

گفتنی است حجم مبادله تجاری بین دو کشور در پایان ژوئن 2021 به بیش از 293 دلار رسیده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا