حزب دموکرات کردستان: بیانیه اتحادیه میهنی «غیر منصفانه» است

حزب دموکرات کردستان با انتشار بیانیه‌ای رسمی به بیانیه روز گذشته اتحادیه میهنی کردستان درباره نامزد ریاست جمهوری عراق واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: حزب دموکرات کردستان با انتشار بیانیه‌ای رسمی به بیانیه روز گذشته  اتحادیه میهنی کردستان درباره نامزد ریاست جمهوری عراق واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) در بیانیه حزب دموکرات که سخنگوی رسمی حزب آن را منتشر کرده تأکید کرد که هدف همه نشست‌های حزب دموکرات کردستان با دیگر احزاب کرد تهیه برنامه مشترک نیروهای کرد و رسیدن به نظر مشترک درباره آینده عراق است.

در این بیانیه، حزب دموکرات کردستان بیانیه شب گذشته حزب اتحادیه میهنی را «غیر منصفانه» خوانده و تأکید کرده که نمایندگان حزب اتحادیه میهنی بدون اطلاع و هماهنگی حزب دموکرات در جلسه اول مجلس برای انتخاب رئیس و نایبان رئیس مجلس حاضر نشدند.

این بیانیه افزوده که این اقدام حزب دموکرات عملا شکستن وحدت نیروهای کرد بود و تأکید کرده که مقام ریاست جمهوری متعلق به یک طرف یا یک شخص نیست.

روز گذشته شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در شهر سلیمانیه با حضور «بافل طالبانی» رهبر این حزب تشکیل جلسه داد که در آن آخرین تحولات اوضاع سیاسی عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر انتخاب «برهم صالح» به عنوان تنها گزینه اتحاد میهنی برای تصدی ریاست جمهوری عراق تاکید شد.

حزب اتحادیه میهنی اعلام کرد که حزب دمکراتیک کردستان یک طرفه و خارج از تلاش‌ها برای وحدت احزاب و نیروهای سیاسی کُرد رفتار کرد و این حزب با انعقاد توافق با برخی از نیروهای سیاسی، نامزد خود را برای ریاست جمهوری به طور جداگانه معرفی کرد.

در همین راستا بافل طالبانی تاکید کرد که چون حزب دمکراتیک نامزد خود را به دور از اصل اجماع معرفی کرده است، اتحادیه میهنی نیز این حق را دارد که جایگاه ریاست جمهوری عراق را برای این اتحادیه در نظر بگیرد.

 

همچنین بخوانید:

بر خلاف ادعا، «بیت کردی» هیچ یکپارچگی ای ندارد

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا