اعلام اعتصاب کارکنان شرکت هواپیمایی «العراقیه» در اعتراض به فساد مالی و اداری

اتحادیه خلبان‌های هواپیماهای مسافربری عراقی از اعتصاب دسته‌جمعی همه خلبانان شرکت هواپیمایی «العراقیه» در اعتراض به تصمیمات نسنجیده خبر دادند.

میدل ایست نیوز: اتحادیه خلبان‌های هواپیماهای مسافربری عراقی از اعتصاب دسته‌جمعی همه کارکنان شرکت هواپیمایی «العراقیه» در اعتراض به تصمیمات نسنجیده و غیر حرفه ای خبر دادند.

به گزارش «ناس نیوز» در بیانیه رسمی این اتحادیه آمده که با توجه به تصمیمات نسنجیده‌ای که بر استانداردهای بین‌المللی هوانوردی تأثیر منفی گذاشته، خلبان‌های هواپیماهای مسافربری شرکت هواپیمایی العراقیه از ساعت 8-11 صبح روز سه‌شنبه (1 فوریه) در سالن فرودگاه بغداد دست به اعتصاب می‌زنند.

کادرهای شرکت هواپیمایی العراقیه تأکید کرده‌اند که مطالبات آنها شامل تمدید قرارداد pss برای جلوگیری از محرومیت کامل شرکت هواپیمایی عراقی از حق پرواز بین‌المللی در تاریخ 28 فوریه 2022 و اجرای تحقیق و تفحص درباره همه قراردادهای این شرکت با شرکت‌های دیگر به علت فساد گسترده‌ که موجب ورشکستگی شرکت شده می‌شود.

آنان همچنین خواستار بازیابی حقوق این شرکت به عنوان تنها شرکت هواپیمایی ملی عراق از جمله حقوقی شده‌اند که تحت فشار گروه‌های دارای نفوذ به شرکت‌های دیگری همچون فلای دبی و قطری واگذار شده است.

آنان این هواپیمایی همچنین خواستار تحقیق و تفحص درباره پرونده‌های حقوقی و مالی‌ای شده‌اند که باعث بسته شدن مسیرهای پروازی مهم و پرترددی مانند اربیل ـ تهران، بغداد ـ کپنهاگ، بغداد ـ استکهلم، نجف اشرف ـ دبی، سلیمانیه ـ تهران، سلیمانیه ـ استانبول و مسیرهای حج عمره شده است.

تعطیلی دفاتر بین‌المللی بدون غیر اقتصادی و تلاش برای پایان دادن به منع تردد پروازهای این شرکت به کشورهای اروپایی و اقدام برای استقلال مالی و اداری این شرکت از دیگر مطالبات این اتحادیه است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا