المالکی با اشاره تلویحی به صدر: در عرصه سیاسی و امنیتی پاسخ خواهم داد

رئیس ائتلاف دولت قانون پاسخ خود به صدر را در عرصه سیاسی و امنیتی دانست و تلویحا به عدم مشارکت در دولت آتی عراق اشاره کرد.

میدل ایست نیوز: «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون در عراق به شرط مقتدی صدر، رهبر جریان صدر برای مشارکت دادن چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه در دولت جدید بدون حضور المالکی واکنش نشان داد.

وی با انتشار توئیتی گفت: در زندگی سیاسی و اجتماعی خود عادت کردم به افرادی که از اختلافات سیاسی در کشور فراتر رفته و آنها را شخصی می کنند، پاسخ ندهم و پاسخ من به آنها در عرصه سیاسی و امنیتی در دفاع از عراق و امنیت شهروندان و منافع آنها از دست کسانی که خون را ناچیز می شمارند و اموال و دارایی و آزادی را مصادره می کنند، خواهد بود.

المالکی در ادامه افزود: از موضع قدرت و اقتدار و احساس مسئولیت به تمام کسانی که به دنبال اختلافات و کینه و نفرت پراکنی هستند، می گویم که دستم برای بهترین روابط گشوده است اگر به نفع عراق و ملت عراق باشد در غیر اینصورت دوست ندارم رابطه و شراکتی با هر طرفی که به منافع عراق و کرامت مردم آسیب می زند، داشته باشم و از آن استقبال نمی کنم.

پیش از این ائتلاف فتح به ریاست هادی العامری فاش کرده بود که مقتدی صدر پیشنهاد داده است وزارت کشور را در مقابل عدم مشارکت المالکی در دولت آتی به ائتلاف فتح بدهد.

صدر روز گذشته برای رایزنی با نیروهای سیاسی شیعه به ویژه سران چارچوب هماهنگی به بغداد رفت.

مقتدی صدر پیشتر پیشنهاد کرده بود چارچوب هماهنگی در دولت اکثریت ملی بدون حضور المالکی شرکت داشته باشد اما چارچوب هماهنگی نپذیرفت.

صدر المالکی را به گسترش فساد، اقدامات خشونت آمیز و حمله داعش به عراق در تابستان 2014 متهم می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا