تأکید هادی العامری و بافل طالبانی بر ضرورت رسیدن به تفاهماتی بر اساس قانون و عرف سیاسی عراق

رئیس ائتلاف فتح در دیدار رئیس اتحادیه میهنی کردستان بر ضرورت ادامه مذاکرات برای پایان دادن به اختلافات میان گروه های کرد عراق تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس ائتلاف فتح در دیدار رئیس اتحادیه میهنی کردستان بر ضرورت ادامه مذاکرات برای پایان دادن به اختلافات میان گروه های کرد و نیز میان دیگر طیف های سیاسی عراق تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در بیانیه رسمی ائتلاف فتح آمده که رئیس این ائتلاف، «هادی العامری»، امروز در دفتر خود در بغداد میزبان هیئت اتحادیه میهنی کردستان به ریاست «بافل طالبانی» بود.

بر اساس این بیانیه، در این دیدار راه‌های خروج از بن‌بست سیاسی کنونی بررسی و بر ضرورت ادامه مذاکرات و تفاهمات جهت رسیدن به نتایج واقع‌بینانه و مقبولی که مبتنی بر قانون و عرف سیاسی در کشور باشد تأکید شد.

این بیانیه افزوده که العامری بر اهمیت ایجاد راه حلی برای رفع اختلاف میان دو حزب اصلی کرد شد و ادامه اختلافات وپیچیده شدن آن را مانند اختلاف درون دیگر طیف‌ها دارای پیامدهایی بر کل وضعیت سیاسی عراق دانسته است.

طالبانی نیز در این دیدار بر ضرورت یکپارچه‌سازی دیدگاه‌های سیاسی و ادامه مذاکرات و رسیدن به تفاهماتی که موجب تحقق خواست ملت باشد تأکید کرد.

در حالی که مجلس عراق روز 7 فوریه را موعد برگزاری جلسه انتخاب رئیس جمهوری عراق تعیین کرده، نیروهای سیاسی کرد بر سر نامزد نهایی ریاست جمهوری عراق با یکدیگر اختلاف شدیدی پیدا کرده اند.

در این راستا، حزب اتحادیه میهنی کردستان بر نامزدی «برهم صالح» برای این سمت تأکید کرده اما حزب دموکرات کردستان ریاست جمهوری را سهم خود شمرده و «هوشیار زیباری» را برای این مقام نامزد کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا