عراق چه محصولاتی به عربستان صادر می کند؟

رئیس سازمان توسعه صادرات عربستان در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق، مواد وارداتی کشورش از عراق را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان توسعه صادرات عربستان انواع مواد وارداتی از عراق را اعلام و تاکید کرد که عربستان امید دارد حجم مبادله تجاری با عراق افزایش یابد.

«عمر ناصر الراحج»، مشاور سازمان توسعه صادرات عربستان در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت: سازمان توسعه صادرات عربستان در حاشیه نشست تجاری عربستان و عراق، دیدارهایی با حضور تاجران عراق و عربستان برای بررسی فرصت های همکاری مشترک ترتیب داد زیرا حدود 60 شرکت عراقی و بیش از 200 شرکت عربستانی با این سازمان همکاری می کنند.

وی افزود: عربستان از عراق ضایعات آلومنیوم که از مهم ترین مواد وارداتی است و همچنین ضایعات آهن و مواد غذایی نظیر خرما و برنج وارد می کند.

عمر ناصر الراحج، اشاره کرد که صادرات عربستان به عراق از سال 2017 افزایش یافت و سالانه حدود ده درصد افزایش می یابد و این کشور امیدوار است حجم مبادله تجاری بین عراق و عربستان به اندازه حجم اقتصاد دو کشور باشد.

وی اشاره کرد که حجم صادرات مواد غذایی و مواد ساختمانی حدود 60 درصد از صادرات عربستان به عراق را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان توسعه صادرات عربستان تصریح کرد که صادرات عربستان به دلیل کیفیت بالایی که دارد، بسیار نزد شهروندان عراقی قابل قبول است و طی سال های گذشته اعتماد آنها را جلب کرده است.

وی افزود که حجم صادرات عربستان در بخش مواد غذایی حدود 900 میلیون ریال است و این کشور امیدوار به افزایش حجم صادرات در این بخش است.

الراحج اظهار داشت که در راس موادی که به عراق صادرات می شود، لبنیات، ماکارونی و برخی محصولات گوشتی قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا