رئیس جمهوری اسرائیل در ابوظبی: حملات به امارات را محکوم می‌کنیم

رئیس جمهوری اسرائیل در سفر به امارات در دیدار با ولیعهد ابوظبی، حملات اخیر موشکی و پهپادی جنبش انصارالله یمن علیه امارات را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: «اسحاق هرتزوگ» رئیس جمهوری اسرائیل امروز یکشنبه در سفر به امارات در دیدار با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی، حملات اخیر موشکی و پهپادی جنبش انصارالله یمن علیه امارات را محکوم کرد.

هرتزوگ افزود که اسرائیل هر حمله‌ای که حاکمیت ملی و امنیت امارات را هدف قرار دهد، محکوم کرده و بار دیگر بر حمایت خود از هر اقدام امارات برای حفظ امنیت خود تاکید می‌کند.

رئیس جمهوری اسرائیل همچنین خاطرنشان کرد که ما اینجا هستیم تا با هم راه‌ها و ابزارهایی را برای دستیابی به امنیت کامل در منطقه بیابیم.

وی خاطرنشان کرد که سفر وی به امارات پیامی برای کل منطقه است که باید توافق آبراهام (عادی سازی روابط با اسرائیل) ادامه یابد و کشورهای بیشتری روابط خود را با اسرائیل عادی سازی کنند.

«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی هم در این دیدار از موضع اسرائیل در برابر حملات اخیر علیه امارات قدردانی و تاکید کرد که این موضع بیانگر نگاه مشترک دو طرف در برابر تهدیدها علیه ثبات و صلح منطقه‌ای است.

بن زاید با تاکید بر اینکه روابط میان امارات و اسرائیل با قدرت تمام رو به جلو پیش می رود، خاطرنشان کرد که اراده مشترک و قوی برای تقویت روابط دو طرفه وجود دارد.

ولیعهد ابوظبی توافق‌ عادی سازی با اسرائیل را تحولی تاریخی و بزرگ دانست که رویکرد صلح‌جویی امارات را نشان داد.

وی افزود که توافق عادی سازی، مسیر را برای تقویت شراکت میان دو طرف به ویژه در زمینه‌های تکنولوژی، بهداشت و انرژی هموار کرد.

ولیعهد ابوظبی همچنین افزود که با رئیس جمهوری اسرائیل در مورد روابط دوجانبه، اهمیت استفاده از فرصت های موجود میان دو طرف و موضوعات منطقه‌ای مورد علاقه دو طرف گفت‌وگو کرده است.

لازم به ذکر است که اسحاق هرتزوگ رئیس جمهوری اسرائیل امروز یکشنبه طی سفری رسمی وارد ابوظبی شد.

در مراسم استقبال از هرتزوگ در فرودگاه ابوظبی، «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات حضور داشت.

دفتر رئیس جمهوری اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیمای وی در مسیر سفر به امارات از آسمان عربستان عبور کرده است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا