برهم صالح: دولتی مقتدر می خواهیم که تحت تاثیر فشارهای خارجی قرار نگیرد

رئیس جمهوری عراق در مراسم روز شهادت آیت الله شهید سید محمد باقر الحکیم گفت امروز دولتی مقتدر می خواهیم که تحت تاثیر فشارهای خارجی قرار نگیرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در مراسم روز شهادت آیت الله شهید سید محمد باقر الحکیم گفت این شهید نقش بزرگی در مبارزه با استبداد و رهایی عراق از شر آن داشت.

وی در مراسم روز شهید عراقی که به مناسبت شهادت آیت الله سید محمد باقر الحکیم برگزاری می شود، بیان کرد که شهید محراب از بارزترین کسانی بود که با نظامی دیکتاتوری در کشور مبارزه کرد و گفت که نمی توان نقش وی در سال های مبارزه و جهاد را فراموش کرد.

برهم صالح اشاره کرد که همه باید برای ساخت عراقی که همه عراقی ها شایسته آن هستند تلاش کنند و بیان کرد که عراق در شرایط حساسی به سر می برد و این شرایط فرصتی برای بازنگری در عملکرد سیاسی است.

رئیس جمهوری عراق اظهار داشت که امروز در برابر آرمان های ملت که سال ها بحران ها و جنگ و استبداد و تروریسم را تجربه کرده، می ایستیم و وقت آن رسیده است که از طریق حکومت شایسته از این بحران ها عبور کنیم.

وی گفت تداوم این وضعیت دیگر قابل قبول نیست و ما به دنبال عراقی امن و دارای حکومتی بر اساس قانون اساسی و حامی ملت و نه سرکوب هستیم.

رئیس جمهوری عراق گفت به بازنگری جدی وضعیت سیاسی و ایجاد یک دوره سیاسی جدید نیاز داریم و تاکید کرد که همه باید از دموکراسی در انتخاب رئیس جمهور عراق حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت عراق باید آرمان های ملی و آرمان های ملت عراق را محقق کند، تاکید کرد که دولتی را می خواهیم که مقتدر باشد و تحت تاثیر فشارهای خارجی قرار نگیرد.

مراسم رسمی بزرگداشت شهید آیت الله «سید محمدباقر الحکیم» و روز شهید عراقی امروز در بغداد با حضور مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق، محمد الحلبوسی، رئیس مجلس، فائق زیدان، رئیس دستگاه قضایی عراق، ابو فدک، معاون سازمان حشد الشعبی، قیس الخزعلی، دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق، حاکم الزاملی، معاون اول رئیس پارلمان (از جریان صدر)، نوری المالکی، حیدر العبادی، خمیس الخنجر، بافل و قباد طالبانی از اتحادیه میهنی و برخی دیگر از مسئولان و مقامات سیاسی و وزرای عراق برگزار شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا