کشورهای عربی چند ورزشکار در المپیک زمستانی 2022 پکن دارند؟

بازی‌های المپیک زمستانی 2022 روز گذشته به طور رسمی در پکن افتتاح شد. کشورهای عربی نیز با 6 ورزشکار در این دوره از مسابقات حضور دارند.

میدل ایست نیوز: بازی‌های المپیک زمستانی 2022 روز گذشته به طور رسمی افتتاح شد و قرار است تا شانزدهم فوریه در چین ادامه یابد؛ کشورهای عربی هم با 6 ورزشکار در این دوره از مسابقات حضور دارند.

لبنان با اعزام 3 ورزشکار به المپیک زمستانی بیشترین تعداد نمایندگان را در میان کشورهای عربی دارد. «سزار عرنوق»، «مانون عویس» و «ایلی طوق» به نمایندگی از لبنان در رشته های اسکی آلپاین و اسکی صحرانوردی به رقابت با رقبای خود خواهند پرداخت.

«فایق عابدی» از عربستان و «عبدالرحیم کیمیسه» و «یاسین عویش» از مغرب دیگر نمایندگان کشورهای عربی در المپیک پکن هستند که همگی در رشته اسکی آلپاین به رقابت می‌پردازند.

مسابقات المپیک زمستانی امسال با حضور دو هزار و ۸۶۱ ورزشکار از ۹۱ کشور جهان در قالب 109 مسابقه و در رشته های اسکی آلپاین، اسکی صحرانوردی، اسکی نمایشی، هاکی روی یخ، اسکی پرش و اسنوبورد برگزار می‌شود.

المپیک زمستانی 2022 در حالی فعالیت خود را در چین آغاز کرد که امریکا و برخی دیگر از کشورها همچون انگلستان، کانادا و استرالیا، آن را به دلیل آنچه نقض حقوق بشر در چین خواندند، تحریم دیپلماتیک کردند.

از سویی برخی سران و مقامات عالیرتبه کشورها از جمله «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر و «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در مراسم افتتاحیه این مسابقات حضور داشتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا