برگزاری جشن‌های 13 رجب در حرم مطهر امام علی (ع)

عتبه مقدس علوی امروز دوشنبه از آمادگی این آستان برای آغاز فعالیت‌های هفته میلاد امام علی (ع) و جشن‌های 13 رجب خبر داد.

میدل ایست نیوز: «سلیم الجصانی» عضو هیئت مدیره عتبه علوی اعلام کرد که این آستان مقدس آماده برگزاری جشن‌های هفته میلاد امیرالمومنین (ع) است و همزمان قرار است از مناره حرم پس از تکمیل طلاکاری آن پرده‌برداری شود.

وی با بیان اینکه حرم مطهر با مجموعه‌ای از رویدادها و فعالیت‌ها با هدف خدمت رسانی به زائرین هفته میلاد امام علی (ع) را گرامی می‌دارد، اعلام کرد که این فعالیت ها به دو بخش تقسیم می شوند، برخی از آنها خدمات محور است که شامل تسهیل حمل و نقل زائران، پذیرایی و تامین امنیت آنان است.

الجصانی خاطرنشان کرد که در بخش فرهنگی قرار است، جشنواره‌ای با نام “مولود کعبه” برگزار شود که شامل مجموعه‌ای از فعالیت هاست که بخشی از آن علمی و پژوهشی بوده که در برخی از دانشگاه های عراق انجام می شود و برخی دیگر در قالب محافل قرآنی در شبستان‌های حرم برگزار می‌شود.

عضو هیئت مدیره عتبه علوی با اشاره به اینکه مراسم اصلی بعدازظهر روز دوشنبه آغاز می شود، اعلام کرد که قرار است در این مراسم پرچم حرم تعویض و برافراشته شود و پس از آن از مناره حرم پس از تکمیل طلاکاری آن که به شکل چشم‌نوازی انجام شده، پرده برداری خواهد شد.

وی افزود که سخنرانی مذهبی و مولودی خوانی در صحن حرم علوی از دیگر برنامه های این روز است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا