نامزد سفارت امریکا در بغداد: عراق همچنان اولویت سیاست خارجی امریکاست

نامزد جدید سفارت امریکا در بغداد تلاش برای تحکیم استقلال و حقوق شهروندی در عراق را از اصلی‌ترین مأموریت‌های خود اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: نامزد جدید سفارت امریکا در بغداد تلاش برای تحکیم استقلال و حقوق شهروندی در عراق را از اصلی‌ترین مأموریت‌های خود در صورت انتخاب به این سمت اعلام کرد.

به گزارش نشریه «الصباح» عراق، آلینا رومانوسکی، نامزد سفارت امریکا در بغداد، در نشست کمیسیون روابط خارجی کنگره امریکا تأکید کرد که در صورت آغاز مأموریت در این مقام اولویت اصلی او تلاش برای تحکیم استقلال و حقوق شهروندی در عراق خواهد بود.

او نسبت به خطر بازگشت تروریسم و داعش در عراق ابراز نگرانی و تأکید کرد که به همکاری با نیروهای امنیتی عراق در این باره ادامه خواهد داد و افزود که در شرایطی که امریکا وارد فاز همکاری امنیتی در سطح مشورتی و کمک و افزایش توانمندی نیروهای عراقی شده، باید به همکاری با نیروهای عراقی در جنگشان با داعش ادامه داد.

رومانوسکی تأکید کرد که عراق همچنین اولویت سیاست خارجی امریکا و سنگ‌بنای ثبات در منطقه خواهد بود و امریکا در همکاری با شرکای عراقی برای تقویت نهادهای دموکراتیک و ایجاد حکمرانی شایسته و حاکمیت قانون در عراق تلاش خواهد کرد.

«جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا، در ماه دسامبر گذشته «آلینا رومانوسکی» را به عنوان سفیر جدید کشورش در عراق نامزد کرد.

رومانوسکی دیپلمات امریکایی زاده 1955 و از سال 2019 سفیر امریکا در کویت است. او از سال 2003 کارمند وزارت خارجه امریکا شده و سمت‌های گوناگونی در بخش‌های مرتبط با خاورمیانه در وزارت خارجه داشته است.

او به مدت 10 سال از 1980-1990 در سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) فعالیت می‌کرده است.

وی در دانشگاه‌های شیکاگو و تل‌آویو تحصیل کرده و علاوه بر زبان مادری، به زبان‌های فرانسوی و عربی و عبری مسلط است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا