وعده اقدام موثر امارات پس از قرار گرفتن در فهرست خاکستری FATF

امارات متحده عربی پس از قرار گرفتن در فهرست خاکستری "FATF" وعده اقدامات موثری را برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم داد.

میدل ایست نیوز: امارات متحده عربی که روز جمعه به فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی “FATF” اضافه و در کنار 23 کشور دیگر از جمله یمن، سوریه و سودان جنوبی قرار گرفت، وعده اقدامات موثری را برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم داد.

فهرست خاکستری یکی از دو طبقه‌بندی این نهاد بین‌المللی درباره کشورهایی است که دچار «کوتاهی راهبردی» در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند.

گروه ویژه اقدام مالی همچنین اعلام کرده که کشورهای فهرست خاکستری به طور فعال به رفع نقصان‌های اساسی در سیستم‌های خود با هدف مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و اشاعه سلاح کشتار جمعی پرداخته و با “اف‌ای‌تی‌اف” همکاری می‌کنند.

کشورهایی که در لیست خاکستری “اف‌ای‌تی‌اف” قرار می‌گیرند علاوه بر نظارت شدید بر فعالیت‌های مالی آنان، با مشکلاتی برای کسب سرمایه خارجی و افزایش هزینه‌ها در معاملات مالی مواجه می‌شوند.

از سویی مسئولان ارشد کشور امارت ضمن اعلام پایبندی اساسی این کشور به ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، خاطرنشان کردند که امارات مجموعه‌ای از اقدامات مهم را برای مقابله با جرایم مالی و تقویت کارآمدی سیستم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را در جهت راهبردهای ملی خود در دستور کار دارد.

مقامات اماراتی افزودند که دستگاه‌های مرتبط در این کشور تاکنون پیشرفت چشمگیری را در رسیدن به استانداردهای جهانی برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به دست آورده‌اند و تلاش‌های خود برای هماهنگی مستمر با یکدیگر و همکاری‌ با نهادهای بین‌المللی را افزایش خواهند داد.

کشور امارات متحده عربی که به عنوان مرکز اقتصاد و تجارت در خاورمیانه شناخته می‌شود مدت‌هاست که با انتقاد کارشناسان و سازمان‌های بین‌المللی به دلیل ناتوانی و بی‌توجهی برای پایان دادن به مراودات مالی مشکوک مواجه است.

گفتنی است امارات سال گذشته یک دفتر اجرایی را برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاسیس کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا