مصر در ادامه مرمت مقام‌های اهل بیت مسجد حسین (ع) را ترمیم می‌کند

وزارت اوقاف مصر اعلام کرد که مسجد حسین (ع) از امروز شنبه تا پایان ماه رمضان برای انجام مرمت بسته خواهد بود.

میدل ایست نیوز: وزارت اوقاف مصر اعلام کرد که مسجد حسین (ع) که یکی از بزرگترین مساجد قاهره به حساب می‌آید از امروز شنبه تا پایان ماه رمضان برای انجام مرمت بسته خواهد بود.

مرمت این مسجد که به باور بسیاری سر مبارک حضرت امام حسین (ع) در آن مدفون است در راستای دستور «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر برای ترمیم و بازسازی مقام‌ها و مکان‌های مقدس مرتبط با اهل بیت (ع) در این کشور صورت می‌گیرد.

رئیس جمهوری مصر علاوه بر بازسازی و مرمت این اماکن مقدس، دستور توسعه تمامی راه‌ها، میادین و فضاهای منتهی به این اماکن را داده است.

گفتنی است که مسجد امام حسین (ع) در بخش تاریخی قاهره در محله الجمالیه و در مقابل مسجد الازهر قرار گرفته است. این مسجد در کنار یکی از مشهورترین بازارهای قاهره یعنی خان الخلیلی واقع شده و یکی از مهم‌ترین اماکن زیارتی پایتخت مصر است که روزانه صدها نفر برای اقامه نماز و زیارت به آن مراجعه می‌کنند.

از سویی برخی مورخان معتقدند که فاطمیون که از پیروان شیعه اسماعیلی و حاکمان مصر بوده‌اند همزمان با جنگ‌های صلیبی برای محافظت از سر مبارک امام حسین (ع) آن را از منطقه شام به عسقلان فلسطین و سپس قاهره منتقل کردند و برای آن مزاری ساختند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا