بررسی مسائل منطقه و بحران اوکراین در سفر پادشاه اردن به آلمان

عبدالله دوم در دیدار با رئیس جمهور و صدر اعظم آلمان درباره مسائل منطقه به ویژه قضیه فلسطین و بحران اوکراین رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: عبدالله دوم پادشاه اردن که طی سفری رسمی به آلمان رفته است، در این سفر با مقامات آلمانی درباره مسائل منطقه به ویژه قضیه فلسطین و بحران اوکراین رایزنی کرد.

بنابر آنچه در بیانیه دیوان پادشاهی اردن آمده است، پادشاه اردن با فرانک فالتر اشتن مایر، رئیس جمهور آلمان و اولاف شولتس صدر اعظم این کشور گفت وگو کرد.

عبدالله دوم در دیدار با رئیس جمهور آلمان تحولات منطقه ای و بین المللی و روابط استراتژیک بین دو کشور را بررسی کرد.

فرصت های تقویت همکاری در زمینه های اقتصادی، سرمایه گذاری، گردشگری و توسعه و فناوری اطلاعات از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.

پادشاه اردن در این دیدار بر اهتمام خود بر تداوم گفت وگو و هماهنگی با آلمان درباره مسائل و چالش های منطقه خاورمیانه تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره آخرین تحولات قضیه فلسطین و قدس اشغالی نیز گفت وگو کردند.

عبدالله دوم و اشتن مایر همچنین وضعیت عراق، اوضاع امنیتی سوریه، لزوم ایجاد راه حل سیاسی در بهبود وضعیت سوریه و بازگشت آوارگان و تحولات اوکراین و تاثیر آن بر منطقه و امنیت غذایی در منطقه و جهان را بررسی کردند.

پادشاه اردن اشاره کرد که کشورش ذخایر کافی از گندم دارد و رئیس جمهور آلمان بر لزوم ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای پایان بحران اوکراین که تاثیر منفی برای همه دارد، تاکید کرد.

عبدالله دوم در گفت وگو با صدر اعظم آلمان نیز گفت اردن به ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای مسائل کشورهای عربی به ویژه قضیه فلسطین پایبند است.

وی افزود که اگر شکوفایی و صلح منطقه را در نظر بگیریم، صلح بین فلسطین و اسرائیل اساسی است.

شولتس با اشاره به اینکه اردن اساس ثبات در خاورمیانه است و به ثبات سیاسی و اقتصادی آن کمک می کند، بر حمایت آلمان از راه حل ایجاد دو کشور (فلسطین و اسرائیل) تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا