عربستان میزبان بازی عراق و امارات در مقدماتی جام جهانی 2022

پس از لغو برگزاری دیدار تیم های فوتبال عراق و امارات در بغداد، ریاض به عنوان میزبان این بازی تعیین شد.

میدل ایست نیوز: کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که دیدار تیم های عراق و امارات در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در ریاض پایتخت عربستان برگزار می شود.

به گزارش السومریة نیوز، در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، تاکید کردند که بازی عراق و امارات در روز 24 مارس که قرار بود در بغداد برگزار شود، به میزبانی ریاض در عربستان برگزار خواهد شد.

بیانیه مذکور توضیح داده که این تصمیم در پی اتفاقات اخیر در عراق و همچنین تحولات گسترده تر در امنیت جهان طی هفته های اخیر و پس از ارزیابی مجدد وضعیت امنیتی عراق اتخاذ شده است.

در این بیانیه آمده که تصمیم انتقال بازی به مکانی بی طرف بنا بر ارزیابی ها و برای اطمینان از بالاترین استاندارهای ایمنی و امنیتی برای همه طرف های ذیربط اتخاذ شده است.

در همین راستا فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که در پی لغو میزبانی بغداد برای دیدار تیم ملی فوتبال عراق و امارات، شکایت خود را به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش ارائه داده است.

عراق در حال حاضر پس از 8 بازی در رده پنجم گروه A قرار دارد و آخرین بازی های گروه A را در خارج از خانه مقابل سوریه در 29 مارس در ورزشگاه رشید دبی امارات انجام می دهد.
ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا