دبیرکل اتحادیه عرب برای شرکت در جلسه شورای امنیت به نیویورک رفت

مشارکت احمد ابوالغیط در این نشست در راستای رایزنی و هماهنگی شورای امنیت با سازمان های منطقه ای و محلی با هدف تقویت شراکت بین شورای امنیت و سازمان های مذکور انجام می شود.

میدل ایست نیوز: احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب امروز چهارشنبه برای شرکت در جلسه شورای امنیت برای بررسی راه های تقویت همکاری بین اتحادیه عرب و شورای امنیت در زمینه حفظ صلح و امنیت بین المللی به نیویورک رفت.

به گزارش روسیا الیوم، یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب تصریح کرد که مشارکت ابوالغیط در این نشست در راستای رایزنی و هماهنگی شورای امنیت با سازمان های منطقه ای و محلی با هدف تقویت شراکت بین شورای امنیت و سازمان های مذکور انجام می شود.

این نشست به ابتکار امارات متحده عربی و به عنوان عضو کنونی شورای امنیت سازمان ملل که ریاست دوره ای شورا را برای ماه مارس بر عهده دارد، برگزار می شود.

این نشست قرار است به ریاست خلیفه شاهین المرار وزیر مشاور در امور خارجه امارات و با حضور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و تعدادی از مقامات ارشد کشورهای عضو شورای امنیت برگزار شود.

منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب گفت ابوالغیط بیانیه ای جامع در این نشست شورا ارائه می کند که در آن دیدگاه اتحادیه عرب را در مورد تحولات منطقه عربی به ویژه در شرایط تشدید اوضاع بین المللی کنونی به دلیل جنگ در اوکراین بررسی خواهد کرد.

دبیرکل اتحادیه در گزارش خود به راه های تقویت هماهنگی و رایزنی با شورای امنیت درخصوص مقابله با چالش هایی که امنیت و ثبات منطقه عربی را تهدید می کند و راه های ارتقای سطح همکاری مشترک بین سازمان ملل و اتحادیه عرب و ایجاد شراکت تکاملی گسترده بین دو سازمان به گونه ای که منجر به فهم و تعامل بهتر با بحران ها در منطقه شود، خواهد پرداخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا