پادشاه اردن در دیدار رئیس جمهور اسرائیل: نزاع فلسطین و اسرائیل بیش از حد طولانی شده است

پادشاه اردن در دیدار رئیس جمهور اسرائیل بر ضرورت تلاش جمعی جهت تحقق صلح و پایان دادن به خشونت های ناشی از نزاع فلسطین و اسرائیل تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: پادشاه اردن در دیدار رئیس جمهور اسرائیل بر ضرورت تلاش جمعی جهت تحقق صلح و پایان دادن به خشونت های ناشی از نزاع فلسطین و اسرائیل تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دربار اردن، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، امروز در کاخ خود در امان با «اسحاق هرتسوگ»، رئیس جمهور اسرائیل دیدار کرد.

در این دیدار، پادشاه اردن بر ضرورت تلاش همگان برای تحقق صلح و پایان دادن به پرداخت هزینه از جانب فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تأکید کرد و گفت که نزاع فلسطین و اسرائیل بیش از حد طولانی شده و خشونت ناشی از آن زمینه افراط‌گرایی را فراهم می‌کند.

او با اشاره به حملات به غیر نظامیان در دو سوی نزاع، از جمله حمله دیروز در شرق تل‌آویو، گفت که اردن هرگونه خشونت و پیامدهای آن که شامل قربانی شدن افراد بیگناه می‌شود به‌شدت محکوم و تأکید می‌کند که جان هر فردی مهم است.

ملک عبدالله سفر هرتسوگ را فرصتی برای مذاکره عمیق درباره چگونگی پیشرفت در تحقق صلح عادلانه و دائمی و ساخت آینده سرشار از فرصت‌های امیدبخش و تحقق امنیت مشترک به دور از بحران و خشونت دانست.

او گفت که منطقه فرصت‌های بسیاری برای همکاری و هم‌افزایی اقتصادی دارد اما این روند نباید با حذف هیچ طرفی باشد تا بتوان آینده خاورمیانه را با حضور همگان از جمله فلسطینیان ترسیم کرد و افزود که راه تحقق این هدف حفظ آرامش و توقف همه اقدامات یکجانبه‌ای است که فرصت‌های صلح را از میان می‌برد.

رئیس جمهور اسرائیل نیز در این دیدار بر شراکت و گفت‌وگو برای تحقق صلح و تأمین منافع همه ملت‌های منطقه از جمله فلسطینیان تأکید کرد.

او گفت که باید شرایط لازم برای برگزاری مراسم مذهبی پیش روی مسلمانان و یهودیان و مسیحیان به دور از هرگونه تنش و خشونت و در کمال امنیت فراهم شود و باید در این باره همکاری کرد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دربار اردن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا