الاعرجی: 30 هزار شهروند عراقی در اردوگاه مرزی الهول به سر می‌‎برند/الهول تهدید جدی علیه امنیت ملی عراق است

مشاور امنیت ملی عراق با بیان اینکه 30 هزار شهروند عراقی در اردوگاه مرزی الهول حضور دارند، این اردوگاه را تهدیدی جدی علیه امنیت ملی عراق دانست.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق با بیان اینکه 30 هزار شهروند عراقی در اردوگاه مرزی الهول حضور دارند و بیشتر آنها زیر سن قانونی هستند، این اردوگاه را تهدیدی جدی علیه امنیت ملی عراق دانست.

مشاور امنیت ملی عراق افزود که 450 خانواده عراقی که در اردوگاه الهول حضور داشتند، وارد عراق شده‌ و به اردوگاه الجدعه زیر نظر سازمان ملل منتقل شده‌اند تا بهبودی و سلامتی روانی خود را به دست آورند.

الاعرجی خاطرنشان کرد که دولت عراق قصد دارد در ماه‌های آینده خانواده‌های عراقی را که در اردوگاه الهول به سر می‌برند، وارد کشور کند.

وی یادآور شد که 20 هزار نفر از عراقی‌های حاضر در این اردوگاه را کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی تشکیل می‌دهند.

مشاور امنیت ملی عراق از جامعه جهانی خواست در پرونده اردوگاه الهول کنار عراق بایستد تا تمامی تروریست‌های حاضر در این اردوگاه برای محاکمه به کشورهای خود ارسال شوند.

اردوگاه الهول واقع در حومه استان حسکه سوریه میزبان بیش از 62 هزار نفر از جمله 30 هزار عراقی و 22 هزار سوری است.

سازمان ملل، دولت عراق و نیروهای کرد حاکم بر منطقه‌ای که این اردوگاه در آن قرار دارد، بارها نسبت به خطر از کنترل خارج شدن این اردوگاه هشدار داده‌اند اما بسیاری از کشورهای اروپایی که شمار بالایی از ساکنان این اردوگاه تابعیت آنها را دارند حاضر به پذیرش شهروندان خود نیستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا