اعتراض رسمی عراق به سوئد در پی اهانت به قرآن

وزارت امور خارجه عراق امروز یکشنبه کاردار سفارت سوئد در بغداد را احضار و اعتراض رسمی عراق در پی اهانت به قرآن کریم در این کشور را به وی ابلاغ کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق امروز یکشنبه هاکان روث، کاردار سفارت سوئد در بغداد را احضار و اعتراض رسمی دولت عراق را در پی اقدام مجموعه‌ای از افراط‌گرایان در آتش کشیدن نسخه‌ای از قرآن در سوئد را به وی ابلاغ کرد.

وزارت امور خارجه عراق در اعتراض خود، چنین اقدامی را باعث تحریک احساسات مسلمانان و اهانت به مقدسات آنان دانست که با اصول انسانیت و رویکرد پذیرش دیگر ادیان در تضاد است.

این وزارتخانه همچنین این اقدام را دارای پیامدهای خطرناک در روابط میان مسلمانان و سوئد چه در کشورهای اسلامی چه در میان جوامع اسلامی اروپا دانست.

وزارت امور خارجه عراق تاکید کرد که ما از دولت سوئد می‌خواهیم که جلوی هرگونه اقدامی که احساسات پیروان مذاهب به ویژه مقدسات اسلامی را تحریک می‌کند، بگیرد.

گفتنی است که راسموس پالودن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی در دانمارک در یکی از شهرهای جنوبی سوئد اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کرد. این اقدام با واکنش و خشمگسترده مسلمانان رو به رو شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا