«نبرد پهپادها» نیروهای ترکیه را در شمال سوریه هدف قرار می دهد

شرایط در شمال سوریه به سمت درگیری تمام‌عیار میان نیروهای ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) پیش می‌رود.

میدل ایست نیوز: تحولات میدانی پیاپی در شمال سوریه نشان می‌دهد که شرایط در این منطقه به سمت درگیری تمام‌عیار میان نیروهای ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) پیش می‌رود.

وزارت دفاع ترکیه عصر جمعه اعلام کرد که یک افسر پلیس در منطقه «درع الفرات» در حومه حلب کشته شده است.

این وزارتخانه جزئیات بیشتری از ماجرا اعلام نکرد اما منابع آگاه به پایگاه «العربی الجدید» خبر دادند که این افسر ترکیه‌ای با حمله توپخانه‌ای نیروهای قسد به یک تانک ترکیه‌ای در نزدیکی روستای مارع در شمال حلب کشته شده و 6 نیروی دیگر هم زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، روز گذشته وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن دست‌کم 50 عنصر حزب کارگران کردستان در سوریه در عملیاتی انتقام‌جویانه خبر داد.

اما «فرهاد شامی»، مدیر دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای قسد، با انتشار توئیتی تأکید کرد که این نیروها در حمله توپخانه‌ای به تانک ترکیه دست نداشته‌اند. او گفت که درباره این حمله و عاملان آن هیچ اطلاعاتی ندارد.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد که این حمله پاسخی به حملات پهپادی ترکیه به شماری از سران قسد در ماه جاری میلادی بوده است. «یگان‌های حفاظت از زنان»، از گروه‌های عضو در تشکیلات قسد، روز چهارشنبه گذشته از کشته شدن سه عنصر خود در حمله پهپادهای ترکیه خبر داد.

یکی از کشته شدگان در این حمله «رودین عبدالقادر محمد» بود که رئیس ستاد دفاع در تشکیلات قسد در کوبانی است.

نیروهای امنیت داخلی منطقه تحت کنترل نیروهای قسد در سوریه نیز چند روز پیش اعلام کرد که یک واحد نظامی‌اش در شهر قامشلی حمله جنگنده‌های ترکیه قرار گرفته است.

در 9 آوریل نیز مسئول تونل‌های زیرزمینی نیروهای قسد هدف حمله پهپاد ترکیه‌ای در قنیطره قرار گرفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که اطلاعات 9 حمله پهپادی ترکیه در شمال سوریه را در اختیار دارد که در آنها 9 شبه‌نظامی کشته و 17 تن زخمی شده‌اند.

«یوسف حمود»، سخنگوی گروه مخالف موسوم به «ارتش ملی» سوریه، در این باره تأکید کرد که حمله به تانک ترکیه‌ای از جانب نیروهای اتحادیه دموکراتیک انجام شده است.

او تأکید کرد که آنچه را در شمال سوریه می‌گذرد نباید از عملیات گسترده نظامی ترکیه در شمال عراق جدا دید.

در این راستا، «هشام گونای»، تحلیلگر سیاسی، تأکید می‌کند که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و عراق کاری است که ترکیه در بهار هر سال در این مناطق انجام می‌دهد.

او گفت که دقت عملیات پهپادی ترکیه در این مرحله از عملیات بالاتر رفته همچنان که پایگاه‌های نظامی ترکیه در شمال سوریه و عراق نیز بیش از هر بار هدف حملات دقیق پهپادی قرار گرفته است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا