عفو بین الملل: مکرون بازگشت 200 کودک فرانسوی از سوریه را در اولویت قرار دهد

سازمان عفو بین‌الملل از رئیس جمهوری فرانسه خواست که بازگشت 200 کودک فرانسوی که در سوریه به سر می برند را در اولویت خود قرار دهد.

میدل ایست نیوز: سازمان عفو بین‌الملل از رئیس جمهوری فرانسه خواست که بازگشت 200 کودک فرانسوی که در سوریه به سر می برند را در اولویت خود قرار دهد.

به گزارش «الحره» دفتر سازمان عفو بین‌الملل در پاریس با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت انتخاب مجدد «امانوئل مکرون» به ریاست جمهوری فرانسه، تأکید کرد که 200 کودک فرانسوی بر خلاف همه قوانین در سوریه در بازداشت به سر می‌برند که باید دولت فرانسه بدون هیچ تغییری آنها را به کشور بازگرداند.

این بیانیه تأکید کرده که دیگر کشورهای اروپایی نیز درباره شهروندان خود چنین رفتاری پیش گرفته‌اند.

این کودکان همگی فرزندان تروریست‌های داعشی اروپایی‌تبار بوده‌اند که کشورهای اروپایی حاضر به پذیرش آنها در خاک خود نیستند. این افراد در بازداشتگاه های تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه یا در اردوگاه های برپاشده در خاک سوریه و از همه مهم تر اردوگاه الهول به سر می برند.

فرانسه تاکنون فقط 35 کودک را که اکثرا یتیم بوده‌اند به خاک خود برگردانده و درباره افرادی که به سن قانونی رسیده‌اند تأکید کرده که آنها باید در محل ارتکاب جرم یعنی در سوریه یا عراق محاکمه شوند.

سازمان عفو بین‌الملل تأکید کرده که مکرون در دور اول ریاست جمهوری خود کارنامه درخشانی در عرصه حقوق بشر نداشت و به وی توصیه کرد در دوره دوم چنین کارنامه ای از خود به جای بگذارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الحره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا