اسرائیل درصدد تصویب طرح هزاران واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان

اسرائیل به زودی جلسه ای برای تصویب طرح ساخت هزاران واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان اسرائیلی برگزار خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: کمیته عالی ساخت و ساز اداره امور مدنی اسرائیل به زودی جلسه‌ای را برای تصویب طرح ساخت هزاران واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان اسرائیلی برگزار خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان یسرائیل هیوم تاکید کرد که بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل خواستار برگزاری این جلسه شده است.

این جلسه قرار بود ماه رمضان برگزار شود اما مسئولان اسرائیلی از ترس تشدید تنش و درگیری‌ها آن را به تعویق انداختند.

روزنامه مذکور اشاره کرد که گانتز به توصیه حسین الشیخ وزیر امور مدنی تشکیلات خودگردان فلسطین تصویب این طرح‌ها را به بعد از ماه رمضان موکول کرد.

یک منبع سیاسی اسرائیلی اعلام کرد که این جلسه قرار است هفته آینده برگزار شود.

طبق گزارش‌ها و آمارهای اعلام شده از سوی جنبش اسرائیلی “صلح اکنون”، حدود 666 هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در 145 شهرک و 140 تجمع شهرک‌نشینی پراکنده در کرانه باختری و قدس ساکن هستند.

شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین به موجب قوانین بین الملل و قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی غیرقانونی به شمار می رود اما اسرائیل بدون کوچکترین اعتنایی به مخالفت های بین المللی همچنان به مصادره اراضی فلسطینیان و ساخت و ساز در آن ادامه می دهد.

بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل و اصول حقوق بین‌المللی سکونت در شهرک‌هایی که در اراضی اشغالی فلسطین ساخته شده، غیرقانونی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا