واکنش های بین المللی به حمله سربازان اسرائیلی به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»

حمله نیروهای اسرائیلی به مراسم تشییع پیکر «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره، با واکنش گسترده بین‌المللی مواجه شده است.

میدل ایست نیوز: حمله نیروهای اسرائیلی به مراسم تشییع پیکر «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره، با واکنش گسترده بین‌المللی مواجه شده است.

به گزارش «الجزیره»، در این راستا، کاخ سفید تصاویر منتشرشده از اقدامات ارتش اسرائیل در این مراسم «شوک‌آور» خواند و تأکید کرد که این حمله محکوم و غیر قابل قبول است.

کاخ سفید افزود که از طریق شورای امنیت ملی با خانواده ابوعاقله در تماس است.

همزمان نماینده امریکا در سازمان ملل با انتشار توئیتی نوشت که آنچه در این مراسم رخ داده بسیار دردناک است.

اتحادیه اروپا نیز «استفاده نالازم اسرائیل از خشونت» در مراسم تشییع شیرین ابوعاقله را باورنکردنی خواند.

از سوی دیگر، وزارت خارجه قطر سرکوب تشییع خبرنگار الجزیره را به شدت محکوم کرد و افزود که اسرائیل به کشتن شیرین ابوعاقله در کمال خونسردی بسنده نکرده و در پی تروریسم و ایجاد وحشت میان شهروندان برآمده است.

قطر همچنین خواستار پاسخگویی اسرائیل در قبال «ترور شیرین ابوعاقله» شده است.

جنبش جهاد اسلامی نیز این حوادث را افشاکننده «تروریسم و فاشیسم و کینه» اسرائیل خواند و تأکید کرد که این حمله فاشیستی نقش اسرائیل در اصل جنایت به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله را آشکارتر می‌کند.

همچنین شبکه «الجزیره» با انتشار بیانیه‌ای حوادث پیش‌آمده در مراسم تشییع خبرنگارش را «به شدت و با شدیدترین لحن محکوم و تقبیح» کرد.

ظهر امروز، در حالی که هزاران تن از فلسطینیان خود را آماده مشارکت در تشییع «شیرین ابوعاقله» کرده‌ بودند، نیروهای اسرائیلی به بیمارستان فرانسوی در قدس که محل نگه‌داری پیکر شیرین ابوعاقله بود حمله کردند.

بر اساس گزارش‌ها آنان خواستار حمل تابوت در خودرو و عدم سردادن شعار شدند اما مردم و دست‌اندرکاران برنامه بر حمل تابوت بر شانه‌های مردم تأکید کردند.

در پی آن و اندکی پس از خروج تابوت حامل پیکر شیرین ابوعاقله، نیروهای اسرائیلی به مردم حمله‌ور شدند و تابوت را به بیمارستان برگرداندند.

هلال احمر بیت‌‌المقدس اعلام کرد که در حمله نیروهای اسرائیلی به تشییع‌کنندگان ده‌ها تن زخمی شده‌اند.

شیرین ابوعاقله که روز چهارشنبه در حین پوشش خبر حمله نیروهای اسرائیلی به اردوگاه جنین هدف تیراندازی مستقیم قرار گرفت و جان باخت امروز در قبرستان کوه صهیون در بیت المقدس به خاک سپرده شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا