رئیس‌جمهوری عراق استوارنامه‌های سفرای ایران، چین و کانادا را دریافت کرد

رئیس جمهوری عراق امروز سه‌شنبه در کاخ السلام در بغداد استوارنامه‌های سفرای کانادا، ایران و چین را دریافت کرد.

میدل ایست نیوز: دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری عراق امروز سه‌شنبه در کاخ السلام در بغداد استوارنامه‌های سفرای کانادا، ایران و چین را دریافت کرد.

رئیس جمهوری عراق ضمن استقبال جداگانه از سفرای این سه کشور بر حمایت کشورش از همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

صالح تاکید کرد که سیاست خارجی عراق بر پایه ایجاد روابط متوازن و مستحکم مبتنی بر تقویت همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری و عبور از اختلافات و تنش‌ها در منطقه از طریق گفت‌وگو و همگرایی استوار است.

وی خاطرنشان کرد که همکاری مشترک بین‌المللی و منطقه‌ای برای مقابله با چالش‌های جهانی از جمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، حل بحران‌های بهداشتی و اقتصادی و مقابله با تغییرات شدید اقلیمی یک ضرورت است.

رئیس جمهور عراق همچنین برای سفرای ایران، چین و کانادا در انجام وظایف خود در راستای تقویت همکاری‌ها و روابط دوستانه میان عراق و این کشورها آرزوی موفقیت کرد.

سفرای این سه کشور نیز ضمن قدردانی از رئیس جمهوری عراق نسبت به توسعه روابط با بغداد در زمینه های مختلف و در راستای تقویت پیوندهای مشترک دو طرفه ابراز امیدواری کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا